loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)

Blog zdravého životného štýlu

Fitness články a aktuality ze světa zdravého životního stylu.
Připravte psychiku na sportovní výkon: Nepodceňte mentální trénink

Připravte psychiku na sportovní výkon: Nepodceňte mentální trénink

Přečtené: 41x
Cvičení - ať už v posilovně nebo jakýkoli jiný sport - není jen o té fyzické části, tréninku a suplementaci. Psychika a tvé nastavení mysli velkou částí také ovlivňuje tvůj výkon. V tomto je lidský mozek a jeho fungování velmi zvláštní a je třeba umět regulovat některé myšlenky. Místo toho, aby sis v hlavě vytvářel sebevědomí, jistotu a bral z tréninků to pozitivní, mozek se více soustředí na negativa. Jistě to znáš z praxe i ty. Pokud máš sto dobrých tréninků a jeden špatný trénink, tvůj mozek si zapamatuje hlavně ten jeden špatný trénink, což může ovlivnit tvůj výkon v den, kdy to nejvíce potřebuješ (např. na soutěži). A právě tehdy, v té nejdůležitější chvíli ti dokáže nahlodat tvé sebevědomí. Profesionální sportovci toto už dávno pochopili, a proto mají kromě trenérů na fyzickou přípravu i trenéry na podporu psychiky.
5 přírodních spalovačů tuků, které ti pomohou s proměnou

5 přírodních spalovačů tuků, které ti pomohou s proměnou

Přečtené: 83x
Známe několik spalovačů tuků, které se již desetiletí využívají na zrychlení a zjednodušení spalování tuků během diety. Pojďme se v tomto článku zaměřit na 5 z nich, které jsou na přírodní bázi. Kromě bližších informací o nich se podíváme i na všeobecné rozdělení spalovačů.
Vše, co potřebujete vědět o detoxikaci organismu

Vše, co potřebujete vědět o detoxikaci organismu

Přečtené: 97x
Internet je plný zpráv typu „přichází jaro, udělej si detox!“. Později vymyslí detox na léto, podzim, zimu či začátek roku a vždy tě vyzývají k tomu, abys podstoupil zázračný detoxikační program. Ten je často spojený se speciálními produkty, jako jsou např. detoxikační zábaly, krémy, čaje a podobně. Jak správně předpokládáš, celé je to hloupost. Pojďme se podívat na to, co je to vlastně detox a zda jsou pro tebe tyto detoxikační programy potřebné nebo ne.
Vše, co potřebujete vědět o Taurinu

Vše, co potřebujete vědět o Taurinu

Přečtené: 105x
Taurin (beta-aminoetansulfánová kyselina) je organická kyselina s obsahem síry, která se přirozeně nachází v tvém těle. Nachází ve vysokých koncentracích v srdci, svalech, mozku a očích. Lidské tělo si ho dokáže syntetizovat z methioninu a cysteinu. Je velmi dobře rozpustný ve vodě a často se nachází v energetických nápojích. Patří mezi nejzastoupenějším aminokyselinám nejen v lidském těle, ale u všech savců.
Obyčejný vs. vícesložkový protein: který si vybrat?

Obyčejný vs. vícesložkový protein: který si vybrat?

Přečtené: 107x
Proteiny jsou doplňky výživy, jejichž primárním úkolem je doplnění bílkovin během dne. Nejčastěji se užívají ráno po probuzení, před tréninkem, po tréninku nebo v průběhu dne jako náhrada jídla. Kromě toho, že existují různé zdroje bílkovin jako např. syrovátkové, kaseinové, vaječné, rýžové, hrachové či konopné proteiny, existují i tzv. vícesložkové proteiny. Ty kombinují minimálně dva zdroje bílkovin, což může kombinovat různé pozitivní účinky jednotlivých složek.
Co je to Gainer

Co je to Gainer

Přečtené: 99x
Gainer patří mezi nejzákladnější a nejprodávanější suplementy. Není se čemu divit, každý mladík nebo muž chce nabrat co nejvíce svalové hmoty a gainer je jeden z těch doplňků výživy, který ti na této cestě mohou výrazně pomoci. První gainery vznikly přibližně před 100 lety a od té doby se jejich složení s přibývajícími znalostmi o fungování makronutrientů a mikronutrientů v těle zásadně změnilo. Už dávno neplatí, že „gainer je jen smíchaný cukr s bílkovinami“. Pojďme si tedy o gainerech říci více - z čeho se skládají, na co slouží, jak a kdy by se měly dávkovat a pro koho jsou určené.
Co je to Arginin

Co je to Arginin

Přečtené: 283x
Arginin je suplement řadící se do skupiny aminokyselin, předtréninkových pump a stimulantů. Jeho hlavním úkolem pro cvičence je zlepšení prokrvení svalstva během tréninku. Nicméně, kromě tohoto primárního účinku má řadu pozitivních vlastností pro tvé tělo.
Co je Tribulus terrestris

Co je Tribulus terrestris

Přečtené: 289x
Tribulus terrestris (kotvičník zemní) je malá listnatá rostlina, která se z Číny a východní Asie rozšířila do Evropy, celé Asie, Afriky a Austrálie. Už od starověku lidé poznali její účinky a používali její kořen a plody na léčbu neplodnosti, impotence, erektilní dysfunkce, celkové vitality, očních problémů, vysokého krevního tlaku a na zvýšení libida. V ajurvédské medicíně se využívala také k léčení bolestí spodní části zad či suchého kašle.
Fitness snídaně do 10 minut: zdravá, chutná a rychlá

Fitness snídaně do 10 minut: zdravá, chutná a rychlá

Přečtené: 140x
Snídaně jsou prvním jídlem dne a to, jak začneš ráno, ovlivní celý tvůj den. Tak proč nezačít chutnou a zdravou snídaní? V tomto článku ti přinášíme 3 typy na rychlé, zdravé a velmi chutné snídaně doplněné o nutriční hodnoty každého jídla.
Vše, co potřebujete vědět o BCAA

Vše, co potřebujete vědět o BCAA

Přečtené: 129x
Jak asi víš, existuje dvacet základních aminokyselin. Z toho méně než polovina, devět aminokyselin, jsou esenciální aminokyseliny. To jsou ty, které si tělo nedokáže vytvořit samo, ale musíš je přijímat ze stravy. A z toho jsou BCAA (z anglického Branched Chain Amino Acids) tři esenciální aminokyseliny - leucin, isoleucin a valin. Jsou to aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Nejčastěji mají BCAA v suplementech poměr 2:1:1, ale běžně jsou dostupné i v poměru 4:1:1 až 8:1:1.