loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)

Blog zdravého životného štýlu

Fitness články a aktuality ze světa zdravého životního stylu.
Vitamín D: zázrak, který posilní vaši imunitu

Vitamín D: zázrak, který posilní vaši imunitu

Přečtené: 11x
Vitamín D se právě v tomto období stále více a více prezentuje jako vitamín, který má pozitivní vliv na naši imunitu. Z každé strany na nás vyskakují různé reklamy či články z deníků, které ho vychvalují jako silný nástroj k posílení imunity. V tomto článku se podíváme na základní informace o tomto vitamínu a detailněji se podíváme na jeho účinky na imunitu. Nemůže chybět ani informace o tom, jaké jsou jeho přirozené zdroje a jaké by mělo být optimálně denní dávkování.
Zdravé a chutné recepty: Dejte šanci jídlům bez masa

Zdravé a chutné recepty: Dejte šanci jídlům bez masa

Přečtené: 38x
Pro mnohé lidi je vyřazení masa z jídelníčku něco, co si nedokáží vůbec představit. Argumentace vegetariánů a veganů s lidmi, kteří jedí maso, je nekonečná. Nicméně, jedna věc je jasná - strava by měla být pestrá a neměla by být zaměřena pouze na jednu potravinu nebo typ potraviny. Pestrost musí být v jídelníčku vždy, ať se jedná o dietu nebo fázi nabírání.
Vyhněte se virům. Jak posílit imunitu a zůstat fit?

Vyhněte se virům. Jak posílit imunitu a zůstat fit?

Přečtené: 70x
V tomto období je slovo imunita stále více a více prezentováno v televizi, rádiích či na sociálních sítích. Nikdy za poslední desetiletí nebylo pro lidi důležitější udržování maximální možné úrovně imunity než teď. Vždy je lepší, když se dokážeme vyhnout všem nemocem, resp. je porazit už v zárodku, než abychom jim naplno podlehli a zbytečně vystavovali naše tělo jejím účinkům. V tomto článku si řekneme více o tom, které kroky bys měl dodržovat, abys měl co nejlepší imunitu.
5 výhod, které vašemu organismu přinese užívání MSM

5 výhod, které vašemu organismu přinese užívání MSM

Přečtené: 120x
MSM je organická sloučenina síry, která je známá zejména jako látka na podporu zdraví kloubů. Nejznámější je právě jako samostatný suplement nebo jako složka komplexních kloubních výživ. Nicméně, její účinky jsou mnohem komplexnější a tento doplněk výživy bychom neměli přehlížet.
5 receptů na zdravé smoothie z čerstvého ovoce

5 receptů na zdravé smoothie z čerstvého ovoce

Přečtené: 165x
Smoothie nápoj je velmi dobrou volbou pro všechny lidi, kteří chtějí rychlé, zdravé a chutné jídlo. Nevyžaduje žádnou dlouhou přípravu, jen všechny ingredience smícháš v nádobě, zapneš mixování a za několik vteřin si vychutnáváš zdravý nápoj. V tomto článku si řekneme více o tom, jak by se správně smoothie mělo kombinovat, aby obsahovalo všechny nutrienty a ukážeme si i několik tipů na nápoje z ovoce a zeleniny.
Vitamíny skupiny B: Víte, kdy je třeba doplnit a jaké mají účinky?

Vitamíny skupiny B: Víte, kdy je třeba doplnit a jaké mají účinky?

Přečtené: 178x
Vitamíny skupiny B nepatří mezi nejznámější vitamíny, ale to neznamená, že nejsou pro tělo podstatné. Účastní se stovek reakcí v těle, a to je potřebuje na to, aby správně fungovalo. V tomto článku si řekneme více o jednotlivých vitamínech, jejich funkci, výskytu v potravinách a také o tom, jaká je doporučená denní dávka každého z nich.
10 potravin s vysokým podílem vlákniny

10 potravin s vysokým podílem vlákniny

Přečtené: 215x
O důležitosti vlákniny jsme si říkali už v předešlých článcích a rozebírali jsme její pozitivní účinky na lidské tělo. Vždy mě potěší, když někomu otevřu oči, že kromě sledování příjmu kalorií, bílkovin, sacharidů a tuků je rovněž třeba sledovat i příjem vlákniny. Velmi často se na ni zapomíná a je to chyba. Nejen pro lidi, kteří cvičí a dbají na to, co jedí, ale i pro lidi s „tradičním jídelníčkem“, který obsahuje mnoho těžkých potravin, uzenin, mastných potravin a nedostatek ovoce a zeleniny.
Zmírní bolesti a zkrášlí pleť. Jaké jsou účinky čistého kolagenu?

Zmírní bolesti a zkrášlí pleť. Jaké jsou účinky čistého kolagenu?

Přečtené: 202x
Kolagen je doplněk výživy, který získává postupně více a více popularity. Jak možná víš, kolagen je bílkovina. To by mohlo naznačovat, že je vhodný zejména na budování svalů. Ano, má účinky na nabírání svalové hmoty, ale na to existují i mnohem kvalitnější proteiny než ty kolagenové. Nicméně, můžeš ho využít zejména na posílení kloubů a šlach a pro zlepšení kvality nehtů, vlasů a pokožky. Nejběžnější prodávanou variantou je tzv. hydrolyzovaný kolagen. Díky hydrolizaci je pro tělo snadno a rychle využitelný. Pojďme si o tomto suplementu říci více.
5 tipů pro větší bicepsy. Jaké cviky vám zaručeně pomohou?

5 tipů pro větší bicepsy. Jaké cviky vám zaručeně pomohou?

Přečtené: 306x
Biceps sice není největší či nejdůležitější partie na těle, ale každý chce mít velké a svalnaté ruce. A i když není hlavní svalovou partií, která tvoří objem rukou, je důležitý a každý z nás chce velký a pěkně tvarovaný kopeček na ruce. V dnešním článku si řekneme více o tom, jak bys k cvičení bicepsů měl přistupovat, jaké principy jsou správné a přinesou ti jeho zvětšení.
3 rychlé recepty na domácí proteinové tyčinky, které si zamilujete

3 rychlé recepty na domácí proteinové tyčinky, které si zamilujete

Přečtené: 346x
Proteinové tyčinky jsou velmi dobrým snackem během dne. Hodí se vždy tehdy, když nestíháš a potřebuješ se najíst, či jako kvalitní jídlo s dobrými nutričními hodnotami na zahnání chutí na sladké. Můžeš je koupit hotové a nosit je s sebou pro případ nouze, nebo si je můžeš vyrobit i doma. Není to nic těžkého a výhodou je to, že do nich přidáš přesně ty věci, které ti chutnají a tvoří nutriční profil, jaký ti vyhovuje. Ukážeme si tři recepty na čokoládové, ořechové a ovocné tyčinky.