loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)

Blog zdravého životného štýlu

Fitness články a aktuality ze světa zdravého životního stylu.
Cviky na hubnutí pro ženy: Které z nich vám vykouzlí sexy tělo?

Cviky na hubnutí pro ženy: Které z nich vám vykouzlí sexy tělo?

Přečtené: 7x
Název článku a zejména slovo „hubnutí“, resp. „cviky na hubnutí“ může vyvolávat pocity, že některé cviky jsou na hubnutí a jiné na nabírání svalů. Není tomu tak v pravém slova smyslu, ale je pravdou, že jsou cviky, které ti s hubnutím pomohou více než jiné. Proč je tomu tak?
Vše, co byste měli vědět o šejkrech: výběr, čištění, výměna

Vše, co byste měli vědět o šejkrech: výběr, čištění, výměna

Přečtené: 57x
Asi každý z nás má doma minimálně jeden šejkr na protein. Je výborným pomocníkem na rozmíchání proteinu a jiných doplňků výživy, neboť díky spirále nebo sítku se za několik sekund změní prášek s vodou na homogenní nápoj připravený k okamžitému užití. Můžeš v něm připravit protein, gainer, předtréninkový stimulant, pumpu apod. V podstatě vše, co je práškové či tekuté a můžeš také mixovat několik doplňků výživy dohromady.
10 faktů o MSM, které byste neměli přehlédnout

10 faktů o MSM, které byste neměli přehlédnout

Přečtené: 98x
MSM je zkratka pro metylsulfonylmetan, tedy pro látku, která obsahuje síru. Často se mluví o jiných látkách (vitamínech či minerálech), které jsou důležité pro naše tělo, ale o síře neexistuje tolik zmínek. A to je škoda, protože je velmi důležitý minerál pro správné fungování několika procesů v našem těle. Kromě toho je běžným jevem, že velká část populace nemá dostatek síry ve svém jídelníčku a ani nevědí, kde se nachází. Pojďme si tedy o této látce a její důležitosti říct více.
7 důvodů, proč byste si měli rozmyslet užívání steroidů

7 důvodů, proč byste si měli rozmyslet užívání steroidů

Přečtené: 442x
Anabolické steroidy patří ke kulturistice jako míč k fotbalu. Vždycky to tak bylo, je a bude a tento druh dopingu asi tak brzy z naší společnosti a sportovních kruhů nezmizí. Ale nedělejme si iluze, že jen v kulturistice se dopuje. Zakázané látky jsou v každém jednom sportu, ať se jedná o fotbal, běh či bojové sporty. Akorát tam to nebije do očí tak jako u kulturistiky, protože to není vidět na první pohled.
Sestavte si vlastní tréninkový plán: Jak na to?

Sestavte si vlastní tréninkový plán: Jak na to?

Přečtené: 358x
Jedna z nejvíce podceňovaných věcí na cestě k vysněné postavě je dodržování tréninkového plánu. Pokud se podíváme statisticky na to, kolik lidí dodržuje nastavený jídelníček, je jich určitě mnohem více než lidí, kteří mají přesně sepsaný tréninkový plán, dodržují ho a následně sledují svůj pokrok. A to je jedna z největších výhod tréninkového plánu - sledování pokroku. Jak víš, co ti dobře zabírá a co ne, pokud nic nemáš naplánované a nic si nezapisuješ? Jedině s tréninkovým plánem a nějakou formou zápisu tréninků (zápisník, Excel, sešit) máš šanci vytěžit maximum a zjistit, jak bys měl správně cvičit.
Základní cviky na doma s vlastní váhou. Jak ztratit sváteční kila?

Základní cviky na doma s vlastní váhou. Jak ztratit sváteční kila?

Přečtené: 270x
Jak rychle Vánoce přišly, tak i odešly. Ale neodešly jen tak, u mnohých zanechali na jejich těle nadbytečný tuk, za který může zejména vysoce kalorické jídlo a přejídání. Darmo plakat nad rozlitým mlékem, pojďme se podívat na to, jak se tohoto tuku zbavit. Pokud chceš zhubnout, musíš si uvědomit, že zhubneš pouze tehdy, pokud tvůj denní příjem kalorií bude menší než tvůj výdej. Jak toho dosáhneš? Jsou dvě možnosti. Buď budeš přijímat méně kalorií (méně jíst), nebo zvýšíš svůj výdej (více se hýbat). V tomto článku se budeme věnovat právě této druhé možnosti, tedy pohybu a cvičení.
Mějte svou váhu pod kontrolou. Jak na zdravou štědrovečerní večeři?

Mějte svou váhu pod kontrolou. Jak na zdravou štědrovečerní večeři?

Přečtené: 69x
V předchozím článku jsme si ukázali možnost náhrady klasického majonézového salátu, resp. samotné majonézy během vánočních svátků a ukázali jsme si rozdíl mezi kaprem, lososem, tuňákem a pstruhem. Vánoční jídla ale nejsou jen o tomto jednom jídle, ale i o ostatních pochoutkách, které k Vánocům patří. Nezapomínejme proto ani na zelňačku, houbovou či čočkovou polévku, perníčky či jiné koláče. Nebudu ti zde psát všechny standardní recepty v jejich fit verzi, neboť by jich zde bylo nepočítaně. Ukážeme si recept na fit zelňačku, který by tě mohl zaujmout, a řekneme si něco více o tom, jak můžeš všechny recepty upravit tak, aby byly zdravější a méně kalorické.
10 tipů, jak nepřibrat během vánočních svátků

10 tipů, jak nepřibrat během vánočních svátků

Přečtené: 67x
Vánoce jsou obdobím, kdy se setkáváme v rodinném kruhu, relaxujeme a užíváme si po celém roce sladké nicnedělání. Kromě toho jsou Vánoce i svátky jídla. Nezdravá a těžká jídla jsou na stolech nonstop celé dny, všude jsou různé druhy koláčků a sladkostí a neustále tě někdo pobízí s medovinou, vínem či vaječným likérem. Je to sice velmi příjemné a každý si to rád užije, ale po svátcích můžeš mít problém zapnout si kalhoty, sukni či košili, která ti ještě začátkem prosince byla dobře. Jak se tomuto vyhnout?
Fit recepty na vánoční bramborový salát: Jde to i bez majonézy!

Fit recepty na vánoční bramborový salát: Jde to i bez majonézy!

Přečtené: 101x
Štědrovečerní večeře probíhá v každé rodině s menšími či většími obměnami v závislosti na zvycích a tradicích. Většina rodin má ale stejný základ, tedy po polévce následuje bramborový salát s majonézou a smažená ryba, nejčastěji kapr. Pro chuťové pohárky je to svátek, ale pro zbytek těla jistě ne. Toto jídlo má všechny náležitosti toho, aby bylo absolutně nezdravé - je vysoce kalorické, obsahuje hodně sacharidů, tuku a cholesterolu. Přemýšlel jsi už nad tím, jak by se dal tento chod vylepšit, aby obsahoval méně kalorií a aby ti z něj nebylo tak těžko? Pojďme se na to podívat.
Myslete na pitný režim! Jak je to s tekutinami během a po cvičení?

Myslete na pitný režim! Jak je to s tekutinami během a po cvičení?

Přečtené: 173x
Jak jistě víš, bez vody tvé tělo nevydrží déle než tři dny. Voda je pro tělo jedna z nejdůležitějších látek a tvoří většinu hmotnosti tvého těla. V mladším věku je to až 75 % a čím jsi starší, tím se obsah vody v těle snižuje až na 45-55 % tvé hmotnosti.