loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)

Blog zdravého životného štýlu

Fitness články a aktuality ze světa zdravého životního stylu.
Dopřejte si královskou snídani! Rychlý recept na zdravé müsli

Dopřejte si královskou snídani! Rychlý recept na zdravé müsli

Přečtené: 8x
Müsli nebo cereálie jsou oblíbenou formou snídaně po celém světě. Mnoho z nich však obsahuje množství přidaného cukru a tuku. Na trhu je mnoho produktů tohoto typu, které se tváří jako super fit potravina. Na obalu jsou prezentovány texty jako „bez přidaného cukru“, „protein müsli“ či „zdravé müsli“. Při bližším zkoumání složení ale přijdeme na to, že často až tak zdravé a ani vhodné nejsou.
Co dělat, když nemůžete usnout? Praktické tipy

Co dělat, když nemůžete usnout? Praktické tipy

Přečtené: 29x
Spánek je jedna z nejvíce přehlížených a zároveň nejdůležitějších věcí na udržení nejen růstu svalstva a redukci tuku, ale zejména celkového zdraví, tělesné a duševní pohody. Nekvalitní spánek je v dnešní době problémem mnoha lidí. Podle některých studií má až 30 % lidí nekvalitní spánek nebo problém s usínáním. V tomto článku si řekneme více o tom, proč je spánek důležitý, jak můžeš zlepšit jeho kvalitu a co můžeš udělat pro to, abys v noci co nejdříve usnul.
I burger může být fit. Víš, jak na to?

I burger může být fit. Víš, jak na to?

Přečtené: 44x
Mezi jídla, která jsou velmi oblíbená pro svou chuť a na druhé straně jsou velmi kalorická, patří kromě pizzy a palačinek i klasický masový nebo vegetariánský burger. Chutná perfektně, ale kaloricky se vtěsná do denního příjmu jen málokomu. Protože běžný burger má bez problémů i více než 1 000 kalorií, může si ho častěji dovolit jen člověk s opravdu velkým denním příjmem kalorií. V dnešním článku si řekneme více o tom, jak ho lze upravit, aby obsahoval méně kalorií a ukážeme si i dva recepty.
Zdravé banánové lívance: Na své si přijdou celiaci i vegani

Zdravé banánové lívance: Na své si přijdou celiaci i vegani

Přečtené: 60x
Kdo by neměl rád sladké a nadýchané lívance? Nemusí nutně obsahovat pouze nezdravé a vysokokalorické potraviny, dají se vyrobit i z mnohem kvalitnějších surovin. V dnešním článku si ukážeme recept na banánové lívance ve třech variantách. První bude klasický, druhý pro vegany a třetí i pro celiaky.
Jak správně běhat? Klíčová je technika i dýchání

Jak správně běhat? Klíčová je technika i dýchání

Přečtené: 18x
Pokud jsi zastáncem dynamických sportů nebo přemýšlíš nad novou aktivitou v exteriéru, ale nemáš dostatek informací, jak začít, připravili jsme pro tebe jednoduchou příručku. Je navržená tak, aby bylo běhání tvým bezpečným a příjemným zážitkem. Běh může být zábavný a flexibilní způsob cvičení - může ti pomoci udržet se ve formě a také zhubnout.
5 efektivních tipů, jak zatočit s únavou

5 efektivních tipů, jak zatočit s únavou

Přečtené: 94x
V dnešním rychlém a uspěchaném světě občas není jednoduché udržet své soustředění na maximu. Pokud máš hodně práce, úkolů v práci či ve škole, do toho tréninky a i svůj volný čas, může se stát, že ne vždy budeš plný energie a elánu. V tomto článku si řekneme více o tom, co můžeš udělat pro to, abys minimalizoval tyto stavy.
Ranní rozcvička tě nabije energií. Jaké cviky nevynechat?

Ranní rozcvička tě nabije energií. Jaké cviky nevynechat?

Přečtené: 116x
Každé ráno úspěšných lidí (alespoň podle videí, které je prezentují) začíná tím, jak se probudí, vypijí malé espresso a s úsměvem začnou s procvičením celého těla. Vypadá tvé ráno podobně? Ne? Nic si z toho nedělej, drtivá většina lidí takto nevstává. Nicméně, taková rána nemusí být úplné sci-fi. Ok, nemusíš mít úsměv na rtech, ale vyzkoušej na pár dní přidat k snídani a ranní hygieně i rozcvičku a uvidíš, že tyto dny se budeš cítit lépe, pozitivněji naladěný a budeš ve větší psychické i fyzické pohodě.
5 neodolatelných sladkých receptů s chia semínky

5 neodolatelných sladkých receptů s chia semínky

Přečtené: 120x
Chia semínka se v současnosti těší velké oblibě u všech lidí, kteří preferují zdravý životní styl. Jsou velmi zdravé a díky vysokému obsahu vlákniny, vitamínů, minerálů a omega-3 mastných kyselin se řadí mezi tzv. superfoods. Neobsahují lepek, a tak je může zařadit do jídelníčku opravdu každý. Pojďme si představit pět receptů, ve kterých můžeš tuto superpotravinu využít.
Jak počítat kalorie? S našimi tipy to hravě zvládnete

Jak počítat kalorie? S našimi tipy to hravě zvládnete

Přečtené: 125x
Pokud chceš řídit nějaký mechanismus, musíš o něm vědět co nejvíce informací. Musíš vědět, jaké má vstupy, jaké výstupy a co s ním tyto vstupy udělají. Jen tehdy můžeš zjistit, jak reaguje, co tyto vstupy způsobují a dokážeš celé dění dále vyhodnocovat. Takovým mechanismem je i tvé tělo. Na to, abys s ním mohl dělat, co se ti zachce - přibírat svaly, spalovat tuky - musíš vědět, co do něj dáváš a jak na to reaguje. Na to je vhodné počítání kalorií, resp. makronutrientů. V dnešním článku si řekneme, proč je to důležité, co tím můžeš získat a ukážeme si, jak to v praxi může fungovat i u tebe.
15 nejlepších přírodních zdrojů bílkovin

15 nejlepších přírodních zdrojů bílkovin

Přečtené: 170x
V tomto článku si představíme 15 nejlepších zdrojů bílkovin, na kterých bys měl stavět svůj jídelníček. Také si řekneme o tom, jaký mají dané potraviny obsah bílkovin a zda jsou vhodné i do redukční diety.