loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)

Blog zdravého životného štýlu

Fitness články a aktuality ze světa zdravého životního stylu.
8 tipů, jak se rychle a efektivně zbavit stresu

8 tipů, jak se rychle a efektivně zbavit stresu

Přečtené: 1x
Většina lidí někdy v životě zažije stres. Může to být normální reakce na obtížné situace, ale když se stres stane chronickým, může mít škodlivé účinky na naše duševní a fyzické zdraví. V tomto článku se budeme věnovat 8 tipům, jak se rychle a účinně zbavit stresu. Prozkoumáme také, kdy je třeba vyhledat pomoc lékaře.
Selen: Jaké má účinky a proč jej užívat?

Selen: Jaké má účinky a proč jej užívat?

Přečtené: 27x
Přestože jsi o selenu možná moc neslyšel, tento úžasný prvek je pro tvé zdraví životně důležitý. Selen je esenciální minerál, což znamená, že ho musíš získávat stravou, tělo si ho nedokáže samo vyrobit. Je potřebný jen v malém množství, ale hraje významnou roli v důležitých procesech ve tvém těle včetně metabolismu a funkce štítné žlázy. V tomto článku se dozvíš, co způsobuje nedostatek selenu, jaké přírodní zdroje selen doplňují a jaké je optimální množství přijatého selenu.
5 rychlých receptů na dokonalé lívance

5 rychlých receptů na dokonalé lívance

Přečtené: 28x
Lívance nemusí být jen vysoce kalorické a plné cukru. Existuje mnoho receptů, jak je připravit. Všechny recepty, které v tomto článku najdeš, jsou zaměnitelné. Můžeš navrch přidat všechno, na co máš chuť - ovoce (maliny, borůvky nebo jahody), toppingy s nulovým obsahem kalorií nebo hořkou čokoládu.
10 cviků s posilovací gumou, které zvládneš i doma

10 cviků s posilovací gumou, které zvládneš i doma

Přečtené: 53x
Odporové posilovací gumy jsou skvělou pomůckou pro cvičení doma, ale i ve fitku. Na trhu je velké množství různých výrobků se spoustou barev, tlouštěk a materiálů. Každý je označován jinak, takže si při jejich koupi dobře přečti popis. Většina setů má odlišené gumy podle síly odporu. Ty nejlehčí jsou jednoduše roztažitelné pro izolované cviky a začátečníky, a ty nejpevnější jsou určeny pro komplexnější cviky nohou a zad a pro pokročilé cvičence.
Jsi zaneprázdněný a potřebuješ shodit kila? Zkus cvičení tabata

Jsi zaneprázdněný a potřebuješ shodit kila? Zkus cvičení tabata

Přečtené: 31x
Slyšel jsi už o tabata tréninku? Jedná se o velmi krátký, ale také intenzivní a náročný trénink. Je to opak běžného tréninku, kdy za hodinu a půl ve fitku stihneš udělat 20 sérií. Je vhodný pro všechny - jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Pomůže ti nejen nabrat svaly či zhubnout, ale získáš i kondičku. Pojď si o tomto tréninku přečíst víc.
Prodlužte si Vánoce: Vyzkoušejte recept na zdravou vánočku

Prodlužte si Vánoce: Vyzkoušejte recept na zdravou vánočku

Přečtené: 48x
Vánoce jsou svátky klidu, lásky… a jídla. Možná v jiných zemích jsou méně orientovány na jídlo, ale u nás je zvykem, že na Vánoce se stoly prohýbají pod tíhou dobrot. Smažená, mastná a těžká jídla jsou u nás na Vánoce standardem nejen na Štědrý večer a pokud se během Vánoc stravuješ jako všichni ostatní, pravděpodobně dostává tvé tělo zabrat. Zkus zařadit tuto vánočku do svého vánočního jídelníčku. Sice není nízkokalorická ani neobsahuje superfoods či protein, alespoň náhražkou běžné mouky za špaldovou a náhražkou cukru za sladidlo se tento recept snaží vylepšit její běžné nutriční hodnoty.
Keto, Dukanova a DASH dieta: Která z nich je nejlepší?

Keto, Dukanova a DASH dieta: Která z nich je nejlepší?

Přečtené: 49x
Internet je plný příběhů o tom, jak se všichni, od filmových hvězd až po obyčejné lidi, zbavili tvrdohlavých kil pomocí nějaké diety. Někteří naznačují, že ketogenický způsob stravování může být užitečný i při zvládání cukrovky a odvrácení Alzheimerovy choroby. Dukanova dieta tvrdí, že přináší rychlý a trvalý úbytek hmotnosti bez hladu. A do třetice DASH dieta ubírá příjem sodíku, a tím snižuje riziko hypertenze. Jsou to tedy zázračné diety, nebo jen módní výstřelek?
Proč cvičit ráno? Tyto důvody tě přesvědčí

Proč cvičit ráno? Tyto důvody tě přesvědčí

Přečtené: 53x
I když pravděpodobně většina lidí preferuje cvičení odpoledne nebo až večer, najdou se i tací, kteří nedají na ranní cvičení dopustit. Pokud to ještě nemáš vyzkoušeno, dej tomu šanci. První rána jsou těžká, ale když si na to zvykneš, pravděpodobně se ti to zalíbí. Ranní cvičení má mnoho výhod a v dnešním článku je představíme.
Přerušované hladovění: Jaké jsou jeho výhody a rizika?

Přerušované hladovění: Jaké jsou jeho výhody a rizika?

Přečtené: 77x
Přerušované hladovění je způsob stravování, který se v posledních letech stal populárním díky nesčetným studiím, jež prokázaly jeho výhody. Tento systém je založen na přerušovaném období hladovění a jídla. Nejedná se tedy o dietu, která by nějakým způsobem omezovala některé typy potravin nebo makronutrientů, ale jedná se o způsob, jakým jsou potraviny přijímány. V tomto článku se budeme věnovat vysvětlení, co je to přerušované hladovění, jaké jsou jeho benefity, pro koho je vhodné a kdo by se mu naopak měl vyhnout.
Vliv zinku na hubnutí a přibírání. Jaká je pravda?

Vliv zinku na hubnutí a přibírání. Jaká je pravda?

Přečtené: 71x
O zinku jsme v našich článcích už napsali hodně, ale nepodívali jsme se na něj z pohledu hubnutí. Jak už asi víš, zinek je minerál, který je nezbytný pro růst a udržování všech buněk v těle. Ukázalo se, že účinně pomáhá lidem při hubnutí, ale neměl by se přijímat v nadměrném množství. Tento článek ti odpoví na dvě důležité otázky: Může ti pomoci při hubnutí? Kolik zinku bys měl denně užívat, abys dosáhl optimálních výsledků?