loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)

Blog zdravého životného štýlu

Fitness články a aktuality ze světa zdravého životního stylu.
7 důvodů, proč byste si měli rozmyslet užívání steroidů

7 důvodů, proč byste si měli rozmyslet užívání steroidů

Přečtené: 44x
Anabolické steroidy patří ke kulturistice jako míč k fotbalu. Vždycky to tak bylo, je a bude a tento druh dopingu asi tak brzy z naší společnosti a sportovních kruhů nezmizí. Ale nedělejme si iluze, že jen v kulturistice se dopuje. Zakázané látky jsou v každém jednom sportu, ať se jedná o fotbal, běh či bojové sporty. Akorát tam to nebije do očí tak jako u kulturistiky, protože to není vidět na první pohled.
Sestavte si vlastní tréninkový plán: Jak na to?

Sestavte si vlastní tréninkový plán: Jak na to?

Přečtené: 134x
Jedna z nejvíce podceňovaných věcí na cestě k vysněné postavě je dodržování tréninkového plánu. Pokud se podíváme statisticky na to, kolik lidí dodržuje nastavený jídelníček, je jich určitě mnohem více než lidí, kteří mají přesně sepsaný tréninkový plán, dodržují ho a následně sledují svůj pokrok. A to je jedna z největších výhod tréninkového plánu - sledování pokroku. Jak víš, co ti dobře zabírá a co ne, pokud nic nemáš naplánované a nic si nezapisuješ? Jedině s tréninkovým plánem a nějakou formou zápisu tréninků (zápisník, Excel, sešit) máš šanci vytěžit maximum a zjistit, jak bys měl správně cvičit.
Základní cviky na doma s vlastní váhou. Jak ztratit sváteční kila?

Základní cviky na doma s vlastní váhou. Jak ztratit sváteční kila?

Přečtené: 47x
Jak rychle Vánoce přišly, tak i odešly. Ale neodešly jen tak, u mnohých zanechali na jejich těle nadbytečný tuk, za který může zejména vysoce kalorické jídlo a přejídání. Darmo plakat nad rozlitým mlékem, pojďme se podívat na to, jak se tohoto tuku zbavit. Pokud chceš zhubnout, musíš si uvědomit, že zhubneš pouze tehdy, pokud tvůj denní příjem kalorií bude menší než tvůj výdej. Jak toho dosáhneš? Jsou dvě možnosti. Buď budeš přijímat méně kalorií (méně jíst), nebo zvýšíš svůj výdej (více se hýbat). V tomto článku se budeme věnovat právě této druhé možnosti, tedy pohybu a cvičení.
Mějte svou váhu pod kontrolou. Jak na zdravou štědrovečerní večeři?

Mějte svou váhu pod kontrolou. Jak na zdravou štědrovečerní večeři?

Přečtené: 35x
V předchozím článku jsme si ukázali možnost náhrady klasického majonézového salátu, resp. samotné majonézy během vánočních svátků a ukázali jsme si rozdíl mezi kaprem, lososem, tuňákem a pstruhem. Vánoční jídla ale nejsou jen o tomto jednom jídle, ale i o ostatních pochoutkách, které k Vánocům patří. Nezapomínejme proto ani na zelňačku, houbovou či čočkovou polévku, perníčky či jiné koláče. Nebudu ti zde psát všechny standardní recepty v jejich fit verzi, neboť by jich zde bylo nepočítaně. Ukážeme si recept na fit zelňačku, který by tě mohl zaujmout, a řekneme si něco více o tom, jak můžeš všechny recepty upravit tak, aby byly zdravější a méně kalorické.
10 tipů, jak nepřibrat během vánočních svátků

10 tipů, jak nepřibrat během vánočních svátků

Přečtené: 31x
Vánoce jsou obdobím, kdy se setkáváme v rodinném kruhu, relaxujeme a užíváme si po celém roce sladké nicnedělání. Kromě toho jsou Vánoce i svátky jídla. Nezdravá a těžká jídla jsou na stolech nonstop celé dny, všude jsou různé druhy koláčků a sladkostí a neustále tě někdo pobízí s medovinou, vínem či vaječným likérem. Je to sice velmi příjemné a každý si to rád užije, ale po svátcích můžeš mít problém zapnout si kalhoty, sukni či košili, která ti ještě začátkem prosince byla dobře. Jak se tomuto vyhnout?
Fit recepty na vánoční bramborový salát: Jde to i bez majonézy!

Fit recepty na vánoční bramborový salát: Jde to i bez majonézy!

Přečtené: 60x
Štědrovečerní večeře probíhá v každé rodině s menšími či většími obměnami v závislosti na zvycích a tradicích. Většina rodin má ale stejný základ, tedy po polévce následuje bramborový salát s majonézou a smažená ryba, nejčastěji kapr. Pro chuťové pohárky je to svátek, ale pro zbytek těla jistě ne. Toto jídlo má všechny náležitosti toho, aby bylo absolutně nezdravé - je vysoce kalorické, obsahuje hodně sacharidů, tuku a cholesterolu. Přemýšlel jsi už nad tím, jak by se dal tento chod vylepšit, aby obsahoval méně kalorií a aby ti z něj nebylo tak těžko? Pojďme se na to podívat.
Myslete na pitný režim! Jak je to s tekutinami během a po cvičení?

Myslete na pitný režim! Jak je to s tekutinami během a po cvičení?

Přečtené: 124x
Jak jistě víš, bez vody tvé tělo nevydrží déle než tři dny. Voda je pro tělo jedna z nejdůležitějších látek a tvoří většinu hmotnosti tvého těla. V mladším věku je to až 75 % a čím jsi starší, tím se obsah vody v těle snižuje až na 45-55 % tvé hmotnosti.
Připravte psychiku na sportovní výkon: Nepodceňte mentální trénink

Připravte psychiku na sportovní výkon: Nepodceňte mentální trénink

Přečtené: 131x
Cvičení - ať už v posilovně nebo jakýkoli jiný sport - není jen o té fyzické části, tréninku a suplementaci. Psychika a tvé nastavení mysli velkou částí také ovlivňuje tvůj výkon. V tomto je lidský mozek a jeho fungování velmi zvláštní a je třeba umět regulovat některé myšlenky. Místo toho, aby sis v hlavě vytvářel sebevědomí, jistotu a bral z tréninků to pozitivní, mozek se více soustředí na negativa. Jistě to znáš z praxe i ty. Pokud máš sto dobrých tréninků a jeden špatný trénink, tvůj mozek si zapamatuje hlavně ten jeden špatný trénink, což může ovlivnit tvůj výkon v den, kdy to nejvíce potřebuješ (např. na soutěži). A právě tehdy, v té nejdůležitější chvíli ti dokáže nahlodat tvé sebevědomí. Profesionální sportovci toto už dávno pochopili, a proto mají kromě trenérů na fyzickou přípravu i trenéry na podporu psychiky.
5 přírodních spalovačů tuků, které ti pomohou s proměnou

5 přírodních spalovačů tuků, které ti pomohou s proměnou

Přečtené: 179x
Známe několik spalovačů tuků, které se již desetiletí využívají na zrychlení a zjednodušení spalování tuků během diety. Pojďme se v tomto článku zaměřit na 5 z nich, které jsou na přírodní bázi. Kromě bližších informací o nich se podíváme i na všeobecné rozdělení spalovačů.
Vše, co potřebujete vědět o detoxikaci organismu

Vše, co potřebujete vědět o detoxikaci organismu

Přečtené: 163x
Internet je plný zpráv typu „přichází jaro, udělej si detox!“. Později vymyslí detox na léto, podzim, zimu či začátek roku a vždy tě vyzývají k tomu, abys podstoupil zázračný detoxikační program. Ten je často spojený se speciálními produkty, jako jsou např. detoxikační zábaly, krémy, čaje a podobně. Jak správně předpokládáš, celé je to hloupost. Pojďme se podívat na to, co je to vlastně detox a zda jsou pro tebe tyto detoxikační programy potřebné nebo ne.