loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)

Blog zdravého životného štýlu

Fitness články a aktuality ze světa zdravého životního stylu.
Víte, jaké má EPO vedlejší účinky? Tohle vám hrozí

Víte, jaké má EPO vedlejší účinky? Tohle vám hrozí

Přečtené: 39x
Ačkoli EPO nepatří mezi běžně rozšířené dopingové látky, občas se v médiích hovoří o jeho zneužívání zejména u cyklistů či maratonců. Pojďme se podívat na to, co to vlastně je, jaké má vlastnosti a vedlejší účinky.
Chybí vám hořčík? 6 příznaků, kterými ho tělo žádá

Chybí vám hořčík? 6 příznaků, kterými ho tělo žádá

Přečtené: 97x
Hořčík patří mezi minerály, které jsou velmi důležité pro život a zdraví člověka. Je potřebný pro tvé svaly, kosti, klouby a centrální nervový systém. Hořčík hraje roli u více než třech stovkách metabolických reakcí v těle, jako např. syntéza DNA, přenos nervových signálů, syntéza bílkovin či funkce srdce.
Dodržování fitness režimu vs. společenský život

Dodržování fitness režimu vs. společenský život

Přečtené: 136x
Je možné dodržovat dietní režim se vším, co k tomu patří a zároveň i žít společenský život? Jak si to celé nastavit tak, aby si měl pokrok a aby si zároveň neseděl jen doma v kuchyni u uvařené brokolici a kuřecím mase? Je vůbec možné dosáhnout nějakých výsledků, aniž by se z tebe stal asociál, který bude žít v neustálém kolotoči tréninků, vaření a spánku?
Máte břicho jako balón? Snižte příjem oligosacharidů

Máte břicho jako balón? Snižte příjem oligosacharidů

Přečtené: 131x
Nadýmání zná každý z nás. Je to zcela běžný jev a většina lidí mu nepřipisuje velkou pozornost, protože se u nich neprojevuje často a nezpůsobuje jim vážné problémy. Pokud patříš do druhé skupiny a chceš omezit nadýmání, čti dál a dozvíš se, proč se to děje a jak ho můžeš omezit.
Kombinujete gainer s alkoholem? Na toto si dejte pozor

Kombinujete gainer s alkoholem? Na toto si dejte pozor

Přečtené: 89x
O pití alkoholu u sportovců již bylo napsáno všude velmi mnoho článků, které měly mírné odlišnosti, ale vždy se shodovaly v jedné věci. Nadměrné pití alkoholu je pro lidi, kteří se snaží o nárůst svalové hmoty či spalování tuků zcela kontraproduktivní a potápí tvou vynaloženou snahu. V dnešním článku se podíváme blíže na to, co se děje, když užíváš gainer nebo jiný suplement a zároveň se rozhodneš vypít více než jen jednu skleničku červeného vína.
Novoroční závazek zhubnout - jak udělat definitivní změnu?

Novoroční závazek zhubnout - jak udělat definitivní změnu?

Přečtené: 111x
Novoroční předsevzetí patří k Novému roku tak, jako stromeček k Vánocům. Téměř každý z nás má velké plány, jak svůj život obrátí od ledna naruby. Začne žít zdravěji, více cvičit, přestane kouřit či pít pivo večer u televize. První den se drží. Druhý den trpí, ale nepolevuje. Za týden je všechno zpět, jak bylo rok, dva či pět let předtím a život plyne dál beze změny. Magický leden se mění na “další pondělí“, “od prvního dne dalšího měsíce“ a podobné termíny. Změna nepřichází a velké plány, sny a cíle zůstávají v nedohlednu.
Brokolice – proč ji jedí všichni kulturisté?

Brokolice – proč ji jedí všichni kulturisté?

Přečtené: 296x
I ty sis všiml, že v mnoha videích, ve kterých kulturisté prezentují svůj jídelníček, se nachází brokolice? Pokud sleduješ videa z přípravy na soutěž, velmi často ji používají jako přílohu k masu. Proč je tak oblíbená? Brokolice jednoznačně patří do skupiny nejzdravějších druhů zeleniny. Někteří ji milují, jiní nenávidí. Ti, co ji cíleně konzumují, vědí velmi dobře, proč to dělají. Brokolice se právem řadí do skupiny nejvýživnějších a nejzdravějších potravin, a pokud se jí vyhýbáš, měl by si jí dát šanci.
Přibírá se z pečiva?

Přibírá se z pečiva?

Přečtené: 282x
Je důvodem tvého nehubnutí nebo přibírání to, že jíš pečivo? Opravdu je tak špatné, jak se říká? A když chceš zhubnout, opravdu nemáš šanci shodit i jen kilo, aniž bys ho vyřadil ze stravy? V našem regionu patří chléb mezi základní potraviny. Od malička jsme si do školy nosili chléb či rohlíky se sýrem, šunkou či různými domácími pomazánkami. Na pečivu v mládí vyrostly tisíce dětí a i v dospělosti se nachází téměř v každé domácnosti. Měli bychom ho úplně vyřadit jen proto, že jsme se o tom dočetli v různých článcích a ženských magazínech? Pojďme se podívat na to, jaká je pravda a zda se musíš při cestě za vyrýsovanou postavou vzdát pečiva, nebo ne.
Ulisses – existuje dokonalejší postava?

Ulisses – existuje dokonalejší postava?

Přečtené: 219x
Ulissesa zná téměř každý, kdo se pohybuje mezi fitness médii. Jeho fotky znají dokonce i lidé, kteří nikdy posilovnu nenavštívili. Při pohledu na jeho fotky je vidět neskutečnou genetiku, kterou dostal od svých rodičů. Z čelního pohledu si ihned všimneš: široká ramena, velké a plné bicepsy, brutální břišní svaly a dokonalá symetrie. Záda a nohy za těmito partiemi také nijak nezaostávají a dotvářejí tak velmi vyvážený a ostrý celek.
5 tipů, jak zdravě a rychle přibrat na váze

5 tipů, jak zdravě a rychle přibrat na váze

Přečtené: 730x
Kdo je naprosto spokojen s tím, jak vypadá? Téměř nikdo. Každý z nás by chtěl něco na sobě změnit. Hubený člověk chce přibrat na váze a naopak, tlustý člověk chce shodit přebytečný tuk z těla. Cíl není statický, neustále se posouvá s tím, jak se naše tělo mění. A to nás posouvá neustále kupředu. Pokud si hubený a chceš přibrat kila navíc, musíš jíst více. V tomto článku si řekneme, jak bys to měl dělat správně tak, aby přidaná hmota nebyla jen čistým tukem, a aby bylo toto období nabírání zdravé pro tvé tělo.