loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Jak zhubnout v obličeji? Zbavte se přebytečného tuku jednou provždy

Jak zhubnout v obličeji? Zbavte se přebytečného tuku jednou provždy

Zdraví a krása

07.02.2022

Prečítané: 1896x

Přibírání je pro mnoho lidí mnohem jednodušší než hubnutí. Je relativně snadné přibrat i zhubnout. Víme, co je k tomu nutné - buď se zaměřit na kalorický surplus (nadbytek) nebo kalorický deficit. Nicméně, co je téměř neregulovatelné je to, kam se nabrané kilogramy uloží (pokud se nejedná o svaly), nebo odkud by se měly ztrácet. Nedokážeme usměrnit to, abychom hubli z konkrétních partií. Není možné hubnout jen z břicha, ze stehen či z obličeje. Lokální hubnutí neexistuje. Cesta ke zhubnutí partie, která je pro tebe problémová, je celkové hubnutí. Spolu s jinými partiemi nakonec zmizí i tuk z tvé nejproblémovější části těla.

“A opravdu nezhubnu na břiše, pokud budu dělat břišáky?“

Ne, nedá. Je možné zhubnout celkově a tím i z břicha, ale nelze zhubnout jen z jedné partie. Pokud budeš provádět cviky na břicho, zpevní se ti břišní svaly a bude vypadat lépe. Tuk zmizí jen tehdy, když budeš v kalorickém deficitu. Tím pádem začne mizet všude, nejen z břicha. To samé platí i pro jiné partie - včetně tváře.

Pokud chceš zhubnout z tváře, nepomůže ti žádný speciální cvik či doplněk stravy. Jediná možnost, jak bez celkového hubnutí ubrat lokální tuk z obličeje, je návštěva plastického chirurga. Zdravé hubnutí je tedy mnohem lepší možnost než změnit svůj vzhled.

Jak zhubnout v obličeji? Zbavte se přebytečného tuku jednou provždy

Co dělat, abys zhubla v obličeji?

Základem je zdravý životní styl. Celková vizáž tváře je odrazem tvého jídelníčku, fyzické aktivity a psychického stavu. Zaměř se na zdravý životní styl, který zahrnuje pestrý jídelníček, tvořený dostatkem ovoce a zeleniny. Přidej k tomu pravidelné cvičení - buď aerobní (běh, cyklistika či plavání) nebo anaerobní (silový trénink ve fitku). Případně zkombinuj oba typy tréninku. Pokud budeš v kalorickém deficitu (tvůj příjem kalorií je menší než výdej) a budeš se zdravě stravovat, budeš se cítit mnohem lépe, a navíc bude tvé tělo spalovat tuk.

Kdy začneš vidět první výsledky?

Toto je otázka, na kterou neexistuje přesná odpověď. Každý z nás je jiný, a zatímco na někom jsou vidět ztracená kila ve tváři okamžitě, jiným lidem se začne tuk ztrácet nejprve na jiných částech těla. Je to velmi individuální. Pokud jsi začala s dietou, poctivě ji držíš, a přitom nevidíš změny ve tváři, nic se neděje. Je to normální. Musíš jen vydržet a postupně, jak budeš dál hubnout, začne ubývat i tuk z obličeje.

Jak zhubnout v obličeji? Zbavte se přebytečného tuku jednou provždy

A co hydratace?

Hydratace je potřebná nejen zvenčí, ale také zevnitř. To znamená, že pro vnější hydrataci pleti bys měla užívat kvalitní krém a pravidelně jej aplikovat. Zevnitř se hydratuj vodou, kávou a neslazenými čaji. Vyhni se slazeným nápojům, které obsahují prázdné kalorie a z nutričního hlediska jsou pro tvé tělo nepotřebné až škodlivé. Totéž platí i o alkoholických nápojích, které jsou pro tvé tělo a pokožku velmi škodlivé, jelikož mají dehydratační účinky.

Víš o tom, že existují cviky na tvář?

Ano, existují také cviky určené speciálně na obličej. Možná o nich budeš číst, že fungují na hubnutí, ale není to pravda. To ale neznamená, že jsou zbytečné. Procvičování obličejových svalů pomáhá zpomalovat stárnutí, zlepšuje funkčnost svalů a zlepšuje tvůj vzhled.

Jak zhubnout v obličeji? Zbavte se přebytečného tuku jednou provždy

Dochází k posílení pokožky, jejímu prokrvení a zlepšuje se cirkulace krve, což pozitivně ovlivňuje i tvorbu vrásek. Sice při tomto cvičení budeš vypadat legračně, může ti to však pomoci. Klíčem k tomuto cvičení není intenzita, ale konzistentnost. Stačí 10-15 minut denně, ale musíš cvičit poctivě pravidelně, ideálně každý den. Nečekej účinky po jednom cvičení. Postupně, pokud budeš tato cvičení provádět správně a svědomitě, měly by se dostavit výsledky. Je třeba říci, že toto téma je stále velmi nové a neexistují k němu kvalitní a relevantní studie. Vyzkoušej to na sobě a uvidíš, zda přijdou i výsledky. Pokud budeš hledat videa s takovými cviky, hledej pod názvem „face yoga“.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.cz
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAT NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

8 tipů, jak se rychle a efektivně zbavit stresu

8 tipů, jak se rychle a efektivně zbavit stresu

Většina lidí někdy v životě zažije stres. Může to být normální reakce na obtížné situace, ale když se stres stane chronickým, může mít škodlivé účinky na naše duševní a fyzické zdraví. V tomto článku se budeme věnovat 8 tipům, jak se rychle a účinně zbavit stresu. Prozkoumáme také, kdy je třeba vyhledat pomoc lékaře.

Selen: Jaké má účinky a proč jej užívat?

Selen: Jaké má účinky a proč jej užívat?

Přestože jsi o selenu možná moc neslyšel, tento úžasný prvek je pro tvé zdraví životně důležitý. Selen je esenciální minerál, což znamená, že ho musíš získávat stravou, tělo si ho nedokáže samo vyrobit. Je potřebný jen v malém množství, ale hraje významnou roli v důležitých procesech ve tvém těle včetně metabolismu a funkce štítné žlázy. V tomto článku se dozvíš, co způsobuje nedostatek selenu, jaké přírodní zdroje selen doplňují a jaké je optimální množství přijatého selenu.

VŠECHNO ZBOŽÍ
SKLADEM

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINUT

OKAMŽITÉ ŘEŠENÍ
REKLAMACÍ

PORADENSTVÍ
ZDARMA