loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Redukujte tuk efektivně: Pomohou vám termo spalovače

Redukujte tuk efektivně: Pomohou vám termo spalovače

Doplňky výživy

24.03.2020

Prečítané: 139x

I v tomto období, kdy jsme většinu času zavřeni doma, bychom se měli věnovat cvičení. Je mnoho možností, jak cvičit doma s vlastní váhou, improvizovanými závažími, posilovací gumou či TRX-kom. Kromě toho je toto období perfektní příležitostí na dodržování pevně nastaveného jídelníčku. Můžeš si pravidelně vařit, dobře spát a regenerovat. Pokud k tomuto tréninku, stravě a regeneraci přidáš i spalovač tuků, za chvíli půjdou kila dolů. Pojďme si tedy říci více o jedné skupině spalovačů - tzv. „termo“ spalovačů.

Co jsou to termo spalovače a jak fungují?

Jsou to látky, případně komplex více látek, které zvyšují teplotu tvého těla o několik desetin stupně. To způsobuje zvýšení spotřeby energie tvého těla. A čím více energie tvé tělo spálí, tím více zhubneš. Je to jednoduché a účinné. Dokonce fungují, i ​​když nic neděláš. Ano, i když sedíš doma na pohovce a pravidelně užíváš termo spalovač, tvé tělo spotřebuje více energie, než bez něj. Nicméně, neznamená to, že takto snadno i zhubneš. Ale o tom si povíme později.

Redukujte tuk efektivně: pomohou vám termo spalovače

Jaké je jejich složení?

Do této skupiny spalovačů tuků se řadí více látek, jako např. synefrin, kofein, výtažek z chilli papriček známý pod názvem kapsaicin či zelený čaj. Každá z těchto látek funguje mírně odlišně v lidském těle, ale všechny napomáhají k úbytku tuku. A např. kofein či výtažek ze zeleného čaje mají kromě toho i silnou povzbudivou funkci, takže tě před tréninkem dokážou nakopnout k lepším výkonům.

Redukujte tuk efektivně: pomohou vám termo spalovače

Jak rychle se dostaví požadované výsledky?

Neexistuje univerzální vzorec na to, jak rychle budeš mít výsledky a ani na to, jak velké budou. Odvíjí se to od mnoha dalších proměnných jako velikost kalorického deficitu, množství a intenzity tvých tréninků, kvality stravy, množství a kvality spánku a regenerace či od užívání jiných doplňků výživy. A také to, jakou máš počáteční váhu. Určitě bude hubnout rychleji člověk, který má BMI nad 40 než člověk s BMI 25 či 30, který chce zhubnout poslední dvě kila do své požadované formy, aby se ukázaly břišní svaly.

Při hubnutí si musíme zapamatovat, že rychle neznamená i dobře. Pokud má být hubnutí zdravé a postupné, nemůžeš všeho dosáhnout rychle a okamžitě, ale udělej si dlouhodobější plán a drž se ho. Hubnutí by nemělo být jen o tom krátkém období před létem či dovolenou, ale o celoživotním nastavení zdravého životního stylu.

Je k nim zapotřebí pravidelná fyzická aktivita?

Jak jsem psal výše, teoreticky fungují tyto spalovače i bez přidaného pohybu. Např. kofein dokáže při celodenních dávkách kolem 600 mg způsobit zvýšení celodenního výdeje energie až o 100 kalorií, což vůbec není málo. Nicméně, jak jistě tušíš, těch 100 kalorií denně není dost na to, aby se tělo začalo masivně zbavovat tukových zásob.

Základem je nastavení jídelníčku a pohybové aktivity tak, aby tvé tělo denně více kalorií spotřebovalo, než přijalo. Pokud budeš v kalorickém schodku, budeš hubnout. Spalovač není prostředkem, který hubnutí odstartuje, ale jen posílí to, co už sám rozjedeš stravou a cvičením.

Redukujte tuk efektivně – pomohou vám termo spalovače

Můžeš kombinovat termo spalovače s jinými výživovými doplňky?

Ano, a je to dokonce velmi žádoucí. Dieta je období, kdy je tělo pod velkým tlakem. Proč? Zejména proto, že nemá dostatečný přísun energie, na které je zvyklé. Proto je potřeba ho podpořit vitamíny a minerály. Ty se hodí po celý rok. Stejně je na tom i protein. Minimálně po tréninku, ale i na doplnění bílkovin během dne či jako přísada do jiných jídel. Má málo kalorií a hodně bílkovin a to je přesně to, co je v dietě důležité.

Nicméně, je třeba dát pozor na užívání spalovačů v kombinaci s doplňky výživy, které obsahují další látky, jež mají stimulující účinek. Jedná se zejména o předtréninkové pumpy, stimulanty a energizéry. Mnoho z těchto doplňků výživy obsahuje vysokou dávku kofeinu. Běžně mají tyto suplementy i 300 mg kofeinu. Na tom není nic špatného, ​​právě naopak. Je to silná dávka, která tě do tréninku nakopne a přinese požadovaný efekt. Problém ale může nastat, pokud si dáš dávku tohoto suplementu a k tomu ještě dávku spalovače tuků, který také obsahuje 200-300 mg kofeinu. Najednou tedy do těla dostaneš více než 500 mg kofeinu, což už je dost velká dávka a může ti způsobit úzkost, nespavost, bušení srdce, vysoký krevní tlak a problémy s trávením.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.cz
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAT NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Zlepšete účinky spalovače tuků: Pozor na správné cvičení a stravu

Zlepšete účinky spalovače tuků: Pozor na správné cvičení a stravu

O spalovačích tuků jsme již připravili několik článků a předpokládám, že většina čtenářů ví, k čemu slouží. Většina základních spalovačů jsou termogenní spalovače, které zvyšují energetické potřeby tvého těla zvyšováním tělesné teploty. Kromě nich ještě existují např. látky, které potlačují chuť k jídlu, blokují vstřebávání tuků či sacharidů nebo ovlivňují funkci štítné žlázy. Je vědecky dokázáno, že opravdu fungují a hodí se do každé diety.

VŠECHNO ZBOŽÍ
SKLADEM

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINUT

OKAMŽITÉ ŘEŠENÍ
REKLAMACÍ

PORADENSTVÍ
ZDARMA