loader black loader black loader product loader white
Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

Trénink

16.11.2023

Prečítané: 626x

Hledáte způsoby, jak si zpevnit zadek a cítit se sebejistě a sexy ve své kůži? Cvičení je to pravé pro dosažení pevných a vyrýsovaných sedacích svalů, které vám dodají krásné a vyformované křivky. Ale jaké cviky jsou nejlepší a jak je správně provádět, abyste dosáhli optimálních výsledků?

V tomto článku vám představíme nejlepší cviky pro zpevnění zadku, které můžete provádět s vlastní vahou těla, s činkami, s odporovými gumami nebo na strojích. Kromě toho vám dáme tipy na to, jak zintenzivnit svůj trénink a dosáhnout ještě lepších výsledků. Připravte se na to, že se pustíme do práce a vytvarujeme perfektní zadek. 

Zadek a sedací svaly 

Sedací svaly, známé také jako hýžďové svaly, jsou jednou z největších svalových skupin v lidském těle. Jsou tvořeny třemi hlavními svaly: gluteus maximus, gluteus medius a gluteus minimus. Tyto svaly jsou zodpovědné za mnoho pohybových funkcí, včetně pohybu stehna, rotace nohy a udržování stability v pánevní oblasti.

Gluteus maximus je největší a nejmocnější sval této skupiny, který nám umožňuje stát vzpřímeně, chodit, běhat a skákat. Gluteus medius a minimus jsou menší a nachází se na vnější straně boků. Tyto svaly pomáhají dělat pohyby do strany a udržovat rovnováhu při stoji na jedné noze. Stejně jako u jiných svalů, i tyto svaly je třeba pravidelně procvičovat a posilovat, abychom zlepšili jejich sílu, výdrž a svalový tonus. Posílení hýžďových svalů nejenže zlepšuje jejich estetický vzhled, ale také to přispívá k lepší postavě a zdraví.

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

Význam pevných sedacích svalů pro ženy

Pevné a zdravé sedací svaly jsou nejen estetickou záležitostí, ale mají i hlubší význam pro zdraví a fyzickou kondici žen. Silné svaly v oblasti zadku významně přispívají k stabilitě pánevního dna, které hraje klíčovou roli v ženském těle. Tato oblast podporuje například močový měchýř, střeva a dělohu. S oslabením pánevních svalů se může objevit mnoho problémů, včetně inkontinence nebo prolapsu orgánů.

Kromě toho, silné a aktivní hýžďové svaly zabraňují přetížení svalů zad a kolen, což může vést k bolestem nebo zraněním. Sedací svaly také podporují pohyb a mobilitu, což umožňuje ženám být aktivnější a zvládat fyzické aktivity. Posilování sedacích svalů může také zlepšit držení těla, a tím dochází k podpoře celkové rovnováhy a koordinace. Dalším bonusem je, že silný zadek může pomoci zlepšit výkon při jiných cvičeních a sportovních aktivitách, jako je běh, cyklistika nebo jóga.

Nakonec není možné nezmínit, že pevný a vypracovaný zadek může výrazně zlepšit sebevědomí žen. Zlepšuje se jejich sebeobraz, pomáhá jim cítit se atraktivnější a víc sebejistě.

Význam pevného zadku pro muže

Podobně jako u žen, i u mužů jsou pevné a zdravé hýžďové svaly klíčové nejen z estetického hlediska, ale i z hlediska jejich celkového zdraví a fyzické kondice. Silné sedací svaly u mužů přispívají k lepší výkonnosti v mnoha sportovních disciplínách, jako je běh, jízda na kole, fotbal, basketbal a další. Tyto svaly jsou totiž zodpovědné za výbušný pohyb, který je potřeba při běhu, skákání nebo kopání do míče.

Kromě toho, posilování sedacích svalů pomáhá snižovat riziko zranění zad a kolen, která jsou u mužů časté, hlavně při intenzivní fyzické aktivitě nebo náročné práci. Posilněné svaly zadku fungují jako podpora pro dolní část zad a pomáhají snižovat tlak na kolena.

Tyto svaly také podporují správné držení těla. Muži, kteří pravidelně posilují tuto část těla, si často udržují vzpřímený postoj a vyhýbají se tak problémům se svaly a klouby, které mohou způsobit bolest a nepohodlí. Pevný a vyrýsovaný zadek je často považovaný za symbol fyzické atraktivity u mužů. Tento atribut můžeš přispět k lepšímu sebevědomí a sebeobrazu, což může mít pozitivní vliv na celkovou kvalitu života.

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

Jak vytvarovat a zpevnit zadek

Napříč tomu, že existují specifická cvičení zaměřená na zadek, je možné tyto svaly posilovat i během běžného dne. Jednoduchým trikem je pravidelné vstávání a sedání si zpět na židli. Tento pohyb je v podstatě nenáročný dřep, který může být vykonávaný kdykoliv a kdekoliv. Pokaždé, když se posadíte nebo vstanete, zkuste použít zadek místo předklonu těla nebo použití rukou.

Napínání sedacích svalů během chůze je další způsob, jak zadek posilnit. Při každém kroku zkuste jemně stáhnout svaly, jako kdybyste je chtěli zavřít. Tento jednoduchý trik může zvýšit aktivitu hýžďových svalů i při běžné chůzi. Velmi efektní je i chůze do kopce nebo chození po schodech.

Jedním ze způsobů, jak zapojit sedací svaly do běžného života, je nosit boty s vysokým podpatkem. Tento způsob může být přínosný pro ženy, protože vyšší podpatky přirozeně zvyšují aktivitu těchto svalů při chůzi. Napříč tomu je třeba zdůraznit, že příliš vysoké podpatky mohou způsobovat zdravotní potíže, jako jsou bolesti zad a kolen. Pravidelná fyzická aktivita může významně přispět k silnějšímu a pevnějšímu zadku. Tyto aktivity nejsou dobré jen pro svaly, ale i pro celkové zdraví a pohodu.

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

Jak přibrat na zadku

Pokud chcete přibrat na zadku, je důležité soustředit se na posilování a tvarování svalů, a nejen na přidávání tuku. Tady je několik tipů, jak zdravě přibrat na zadku:

1. Svalový trénink

Posilování sedacích svalů pomáhá zvyšovat svalovou hmotu, což zvyšuje rychlost metabolismu a pomáhá spalovat víc kalorií. Cviky, jako dřepy, výpady nebo mosty, jsou ideální na posílení zadku. Cvičení s volnou vahou nebo na posilovacích strojích může pomoci zvýšit intenzitu tréninku a podpořit růst svalů a zároveň spalování tuků. Zkuste přidat tyto cviky do svého tréninkového plánu 2-3 krát týdně.

2. Kardiovaskulární cvičení

Aerobní cvičení, jako je chůze, běh, plavání, nebo cyklistika, pomáhá spalovat kalorie a tuk ve všech částech těla. Ideální je zařadit aspoň 150 minut mírného nebo 75 minut intenzivního kardiovaskulárního cvičení do týdenního tréninkového plánu.

3. Zdravá strava

Strava bohatá na bílkoviny je klíčová pro růst a regeneraci svalů. Zkuste konzumovat potraviny bohaté na bílkoviny. Limitujte příjem jednoduchých sacharidů a zpracovaných potravin, které jsou často plné přidaných cukrů a tuků.

4. Pitný režim

Pijte dostatek vody během dne, abyste zůstali hydratovaní a podpořili správné trávení a metabolismus.

5. Spánek a stres

Dostatečný spánek a řízení stresu také hrají důležitou roli v hubnutí. Nedostatek spánku a chronický stres mohou zvyšovat hladinu kortizolu, hormonu stresu, který může vést k ukládání tuků. Dostatečný příjem tekutin a dostatečný odpočinek jsou nevyhnutelné pro správné fungování těla a růst svalů.

6. Konzistence

Trpělivost a konzistence jsou klíčové při dosahování jakýchkoliv fitness cílů. Výsledky nepřijdou přes noc, takže buďte trpěliví a nevzdávejte se, pokud se výsledky nedostaví hned.

Jaké jsou nejlepší cviky pro zpevnění zadku

Cviky s vlastní vahou na zadek

Dřep

Toto je jeden z nejúčinnějších cviků pro zpevnění hýždí a stehen. Začněte tak, že se postavíte s nohama rozkročenýma na šířku ramen, chodidla mírně otočená směrem ven. Soustřeďte se, aby vaše kotníky, kolena a kyčle tvořily přímou linii. Pomalu se prohněte v bedrech a kolenou, jako byste se chystali sednout na židli, přičemž záda držte rovná a pohled směřujte dopředu. Klesněte tak hluboko, jak se bezpečně dá, přičemž se snažte dosáhnout, toho aby vaše stehna byla paralelní s podlahou. Potom se silou hýždí a stehen vraťte do původní polohy. Opakujte 10-15 krát.

Výpady

Výpady jsou skvělým cvikem pro posílení sedacích svalů a stehen. Začněte ve vzpřímeném stoji, s nohama na šířku boků. Potom udělejte krok vpřed pravou nohou, zatímco levé koleno pokrčíte až k zemi. Pravé koleno by mělo být v úhlu 90 stupňů. Vraťte se zpět do původní polohy tlačením pravé paty do země a napínajíc svaly zadku. Opakujte cvik na druhé noze. Udělejte 10-15 opakování na každou nohu.

Most

Most je účinný cvik na posílení zadku a dolní části zad. Začněte tím, že si lehnete na záda a pokrčíte kolena, chodidla zůstanou na zemi. Ruce položte podíl těla. Potom zvedněte boky ze země tak, aby vaše tělo vytvářelo přímou linii od ramen po kolena. Stáhněte zadek a držte v této poloze několik sekund, potom se pomalu vraťte do původní polohy. Opakujte 15-20 krát.

Znáte bylinné směsi určené pro hubnutí, detox a spalování tuků?

Cviky s gumou

Dřep s odporovou gumou

Začněte tím, že si na stehna nasadíte odporovou gumu, přibližně 5 cm nad kolena. Postavte se na šířku ramen a začněte dělat dřepy, přičemž se snažte, aby vaše kolena nebyla blíž u sebe, než jsou kotníky. Guma poskytuje odpor, který vás nutí zapojit sedací svaly a stehna ještě víc. Udělejte 15-20 opakování.

Boční kroky s odporovou gumou

Tento cvik je skvělý na posílení vnějších hýžďových svalů a stehen. Začněte tím, že si nasadíte odporovou gumu na stehna, asi 5 cm nad kolena. Postavte se do polodřepu a udělejte velký krok vpravo, potom vlevo. Guma by měla poskytnout odpor. Vykonejte 15-20 opakování na každou stranu.

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

Kickback s odporovou gumou

Tento cvik je účinný pro posílení gluteus maximus. Začněte v poloze na čtyřech s gumičkou obkročmo kolem jednoho kotníku a druhý konec gumy držte kolem zápěstí ruky na stejné stráně. Pomalu zdvihněte nohu s gumičkou nahoru a dozadu, dokud není paralelně s podlahou. Držte chvíli a potom pomalu vraťte. Vykonejte 15-20 opakování na každou stranu.

Cviky s činkami

Mrtvý tah s činkou

Tento cvik je skvělý pro posílení hýždí, stehen a dolní části zad. Postavte se s nohama od sebe na více než šířku ramen a činku držte v rukou před sebou. Soustřeďte svou váhu na paty a udržujte záda rovná, když se pomalu předkláníte v pase a spouštějte činku směrem k zemi. Potom se silou hýždí a stehen vraťte do původní polohy. Proveďte 15-20 opakování.

Výpad s činkou

Tento cvik je podobný běžnému výpadu, ale s přidaným odporem činky. Začněte ve vzpřímené poloze s činkou drženou v každé ruce podél těla. Potom udělejte krok vpřed pravou nohou a pokrčte levé koleno dokud se nedotkne země. Pravé koleno by mělo být v úhlu 90 stupňů a nad pravým kotníkem. Potom se vraťte do původní polohy tlačením pravé paty do země a napínaje svaly hýždí. Proveďte 10-15 opakování na každou stranu.

Wall sit s činkou

Tento cvik můžete cvičit i bez zátěže. Postavte se zády ke stěně, opřete se o ni a sklouzněte do pozice dřepu - jako byste si sedali na židli - ideálně tak nízko, aby byla vaše stehna rovnoběžně se zemí. Chodidla jsou pevně zakotvena na zemi, v rukou držíte činky podél těla. V této poloze zkuste vydržet alespoň 20 vteřin.

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

Cviky na strojích

Leg press

Tento cvik je skvělý také pro posílení stehen a pánevních svalů. Sedněte si do stroje na leg press s nohama na platformě ve výšce boků. Paty položte pevně na platformu a nohy pokrčte do pravého úhlu. Potom tlačte nohy dopředu, dokud nejsou téměř úplně rovné. Potom pomalu vraťte nohy do původní polohy. Proveďte 15-20 opakování.

Glute kickback

Tento stroj je speciálně navržen pro posílení hýždí. Postavte se do stroje a umístěte jednu nohu za popruh. S pokrčeným kolenem pomalu vytlačte nohu dozadu, přičemž aktivujete hýždové svaly. Potom pomalu vraťte nohu do původní polohy. Proveďte 15-20 opakování na každou nohu.

Hip abduction

Tento stroj je určen k posílení vnějších hýždí a stehen. Sedněte do stroje s koleny za popruhy. Pomalu roztáhněte nohy směrem ven, přičemž aktivujete hýžďové svaly. Potom pomalu vraťte nohy do původní polohy. Proveďte 15-20 opakování.

Cviky s nářadím

Boční výpady s kettlebell

Postavte se s mírným rozkročením s kettlebellem uchopeným oběma rukama za boční část držadla. Pokrčte ruce a celý cvik držte zátěž před hrudníkem. Po celou dobu je rovná záda, střed těla je pevný, ramena stažená dolů a dívejte se vpřed. Vykročte do boku a pokrčte opačnou nohu do výpadu. Druhá noha zůstává natažená. Aktivací svalů na stehnech a hýždích se vraťte do výchozí polohy. Stejně opakujte is druhou nohou. Váha je na celém chodidle. Proveďte 15-20 opakování

Bulgarian split squat s činkou

Začněte tím, že postavíte levou nohu na výšku za sebe (například na židli) a v pravé ruce držte činku. Proveďte výpad pravou nohou, přičemž pokrčíte pravé koleno až do úhlu 90 stupňů a pokusíte se dostat levé koleno co nejblíže k zemi. Potom se vraťte do původní polohy tlačením pravé paty do země a napínaje hýždí. Proveďte 10-15 opakování na každou stranu.

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

Hip thrust se zátěží

Sedněte si na zem s opřenými zády o lavičku a nohama položenými na zemi. Položte činku nebo kotouč na boky a přidržujte zátěž rukama. Potom zvedněte boky ze země tak, aby vaše tělo vytvářelo přímou linii od ramen po kolena. Stiskněte hýžďové svaly a držte tuto polohu několik sekund, poté se pomalu vraťte do původní polohy. Proveďte 15–20 opakování.

Jak zpevnit zadek i stehna

Při zpevnění zadku a stehen je důležité zahrnout cvičení, která zapojují obě tyto oblasti. Kombinace cvičení zaměřených na sedací svaly a stehenní svaly může být nejefektivnější. Tady jsou nějaká cvičení, která byste měli zahrnout do vašeho tréninkového plánu.

 • Dřepy: různé variace dřepů se zátěží, s výskokem i na stroji
 • Výpady: přední, zadní, boční
 • Mrtvý tah: klasický nebo na jedné noze
 • Skoky: výskoky z dřepu, z výpadu, přeskoky přes švihadlo
 • Bridge: se zátěží i bez ní, na jedné noze
 • Step-up: na step mostících

Jak zhubnout zadek

Hubnutí v oblasti zadku, stejně jako v jiných částech těla, vyžaduje kombinaci pravidelného cvičení a zdravé vyvážené stravy. Je důležité si uvědomit, že není možné zhubnout jen v jedné konkrétní části těla. Když hubneme, hubneme rovnoměrně po celém těle.

Dá se zpevnit zadek bez stehen?

Vytváření dokonalého pozadí a stehen se neomezuje jen na stovky dřepů. Přestože to může zpevnit a posílit svaly, pod vrstvou tuku může být váš úspěch skryt. Proto je v některých případech nezbytné celkové hubnutí. Na druhé straně některé ženy již disponují nízkým obsahem tělesného tuku a pro ně by další hubnutí bylo škodlivé. V takových případech je ideální zaměřit se na zdravé přibírání a budování svalové hmoty. Klíčem k vytváření půvabných křivek je správná kombinace svalů a zdravého množství tělesného tuku.

Rovněž při hubnutí nám bohužel není umožněno rozhodnout o tom, ze které části těla bude tuk odcházet jako první. V této záležitosti hraje důležitou roli genetika, kterou jsme zdědili od našich rodičů. Kromě toho jsou zde i další faktory, jako jsou hormony a náš celkový životní styl. Někdo při hubnutí ztrácí tuk nejprve ze stehen a hýždí, jiný z rukou a další pravděpodobně v oblasti pasu. Cílené hubnutí v oblasti hýždí nebo břicha si prostě neumíte naprogramovat sami.

I když genetika nemusí vždy hrát na vaši stranu, nenechte se odradit. Se správnými změnami ve stravování, tréninkovém plánu a regeneraci, budete schopni dosáhnout svých cílů.

Stravování pro zpevňování zadku

Správné stravování je klíčovou součástí každého fitness plánu, včetně těch, které se zaměřují na zpevnění hýždí. To, co jíme, má přímý vliv na naše tělo, včetně toho, jak se cítíme, jak vypadáme a jak fungujeme. Při zpevňování hýždí je důležité zaměřovat se na stravu, která podporuje růst a regeneraci svalů, zatímco pomáhá udržovat nízký procentuální podíl tělesného tuku. Zde jsou některé klíčové principy stravování, které mohou pomoci dosáhnout těchto cílů:

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

1. Konzumujte dostatek bílkovin

Bílkoviny jsou stavebními kameny svalů a jsou potřebné pro jejich růst a regeneraci svalů. Při zpevňování zadku byste se měli soustředit na konzumaci dostatečného množství bílkovin každý den. Zahrňte do své stravy potraviny bohaté na bílkoviny, jako je maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, luštěniny a ořechy.

2. Pijte dostatek vody

Voda je klíčová pro celkové zdraví a dobře fungující metabolismus. Pijte dostatek vody po celý den, abyste zůstali hydratovaní a podpořili správné trávení a vstřebávání živin.

3. Zahrňte zdravé tuky

Zdravé tuky jsou důležitou součástí vyvážené stravy a mohou podpořit zdravou hmotnost a optimalizovat energetické hladiny. Zahrňte do své stravy potraviny bohaté na zdravé tuky, jako je avokádo, ořechy, semínka a mastné ryby.

4. Omezte příjem zpracovaných potravin

Zpracované potraviny často obsahují vysoké množství přidaných cukrů a nezdravých tuků, které mohou přispívat k zvýšenému přírůstku hmotnosti a jiným zdravotním problémům. Snažte se omezit příjem těchto potravin a místo toho se soustřeďte na konzumaci čerstvých, neupravených potravin.

5. Jezte dostatek vlákniny

Vláknina je důležitá pro zdravé trávení a může pomoci udržovat pocit sytosti, což může zabraňovat přejedení. Potraviny bohaté na vlákninu zahrnují celozrnné obiloviny, ovoce, zeleninu a luštěniny. Pamatujte, že každý člověk je jedinečný a co funguje na jednoho, nemusí fungovat pro druhého. Nejlepší způsob, jak najít vhodný stravovací plán, je experimentovat a pozorovat, jak vaše tělo reaguje na různé potraviny a stravovací návyky.

Pracujte ve spolupráci s výživovým poradcem nebo kvalifikovaným odborníkem na výživu, abyste vytvořili personalizovaný stravovací plán, který vám pomůže dosáhnout vašich fitness cílů a podpoří vaše celkové zdraví.

Víte, které potraviny mohou pomoci s vysokým krevním tlakem?

Jaké jsou nejlepší potraviny na zpevnění zadku

Tady je několik potravin, které by měly být součástí vaší stravy, pokud chcete zpevnit svůj zadek.

1. Maso a ryby

Maso a ryby jsou vynikajícím zdrojem bílkovin, které jsou klíčové pro růst a regeneraci svalů. Vyberte si libové maso, jako je kuřecí nebo krůtí, a mastné ryby, jako je losos nebo makrela, pro doplnění zdravých tuků.

2. Vejce

Vejce jsou dalším vynikajícím zdrojem bílkovin a obsahují i množství vitamínů a minerálů.

3. Luštěniny

Luštěniny, jako je čočka, cizrna, fazole nebo hrách, jsou bohaté na bílkoviny a vlákninu, což pomáhá udržet svaly zdravými a podporuje sytost.

4. Ořechy a semínka

Ořechy a semínka, jako jsou mandle, vlašské ořechy, lněné semínko nebo chia, jsou bohaté na zdravé tuky a bílkoviny.

5. Celozrnné obilniny

Celozrnné obilniny, jako je ovesná kaše, hnědá rýže nebo celozrnný chléb, poskytují tělu pomalý a trvalý přísun energie a jsou bohaté na vlákninu.

6. Ovoce a zelenina

Ovoce a zelenina jsou klíčové pro celkové zdraví. Jsou bohaté na vlákninu, vitamíny a minerály a mohou pomoci udržet vaše tělo zdravým a silným.

7. Mléčné výrobky

Mléčné výrobky, jako jogurt, tvaroh nebo sýr, jsou vynikajícím zdrojem bílkovin a vápníku, který je důležitý pro zdraví kostí. Pamatujte, že nejlepší strategií je vyvážená strava, která obsahuje různorodé potraviny z každé potravinové skupiny. To vám pomůže zajistit, že dostanete do těla všechny potřebné živiny, které vaše tělo potřebuje na růst a regeneraci svalů.

Jak zpevnit zadek cvičením doma

Cvičení doma může být stejně účinné jako cvičení v posilovně, pokud víte, které cviky dělat. Zde jsou některé cviky, které můžete dělat doma ke zpevnění hýždí:

1. Dřepy: Dřepy jsou jedním z nejlepších cvičení ke zpevnění hýždí. Můžete je provádět s vlastní váhou těla nebo přidat zátěž, pokud máte doma činky nebo kettlebell.

2. Výpady: Výpady jsou skvělým cvičením ke zpevnění hýžďových svalů a stehen. Můžete je dělat se zátěží nebo bez ní.

3. Bridge: Tento cvik je ideální pro posílení hýžďových svalů, aniž byste příliš zapojili stehna. Můžete jej provádět s vlastní váhou těla nebo přidat zátěž, pokud máte doma činky.

4. Kickbacks: Tyto můžete dělat ve čtyřnožkové poloze a jsou perfektní pro posílení hýžďových svalů.

5. Step-ups: Pokud máte doma schody, můžete dělat step-upy. Toto cvičení je skvělé pro zpevnění hýžďových svalů a stehen.

Všechny tyto cviky lze provádět is odporovými gumičkami, které jsou levné a kompaktní, takže vždy je zde způsob, jak si vytvarovat postavu i doma.

Jaké cviky na zpevnění zadku můžete dělat v práci

Máte-li sedavé zaměstnání, může být náročné najít čas na cvičení. Nicméně existují cviky, které můžete provádět přímo na pracovišti bez potřeby speciálního vybavení. Zde jsou některé z nich:

1. Dřepy na židli: Sedněte na okraj židle, nohy položte na zem. Postavte se, napněte svaly hýždí a poté se opět pomalu posaďte. Opakujte 10-15 krát.

2. Stojící výpady: Vstaňte od stolu a proveďte výpad vpřed pravou nohou, poté se vraťte do původní polohy. Opakujte na druhé straně. Proveďte 10-15 opakování na každou stranu.

3. Zdvihy nohy: Sedíc na židli, rovnou s nohama na podlaze, zvedněte jednu nohu tak, aby byla paralelní s podlahou, a poté ji pomalu spusťte. Opakujte na druhé straně. Proveďte 10-15 opakování na každou nohu.

4. Stlačení hýždí: Než sedíte na židli, stiskněte hýžďové svaly, jako kdybyste je chtěli "sevřít". Držte několik sekund a poté uvolněte. Opakujte 10-15 krát.

Všechny tyto cviky můžete provádět přímo na pracovišti, a to buď během přestávky, nebo kdykoli během dne, kdy potřebujete přestávku od sezení. Jsou jednoduché, diskrétní a účinné při zpevňování hýždí.

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

Jak zpevnit zadek po porodu

Po porodu lze zaznamenat určité změny v těle, včetně ztráty svalového tonu. Zatímco je důležité dát tělu čas na zotavení, cvičení může pomoci zpevnit hýždě a zlepšit celkovou sílu a kondici. Zde jsou některé cviky, které můžete zkusit:

1. Chůze: Chůze je skvělým cvičením pro nové maminky, protože je jemná pro tělo, ale stále účinná na zpevnění hýždí a stehen. Můžete začít s krátkými procházkami a postupně zvyšovat jejich délku a intenzitu.

2. Dřepy: Dřepy mohou být prováděny s vlastní váhou těla a jsou výborné na posílení zadečku a stehen.

3. Můstek: Tento cvik můžete provádět i doma a je ideální pro posílení sedací části těla.

Tréninkový program

Mnohé tréninkové plány jsou zaměřeny na práci v posilovně, přičemž jsou prioritou cviky s využitím těžkých závaží a speciálních posilovacích strojů. V domácím prostředí je však zřejmé, že takové vybavení nebude k dispozici. Z toho vyplývá, že byste měli provést menší analýzu a zjistit, jaké pomůcky jsou dostupné pro domácí cvičení. Můžete samozřejmě cvičit i jen s vlastní tělesnou váhou, nicméně pro pokročilejší sportovce to nemusí být dostatečné.

V posilovně jsou k dispozici činky, které vám pomohou procvičit konkrétní partie těla. No činky si můžete koupit i pro domácí cvičení, nebo můžete využít svoji kreativitu a nahradit je například láhvemi s vodou. Ke zvýšení odporu při dřepech, výpadech nebo jiných cvicích celého těla lze využít expandéry nebo posilovací gumy. Občas klasická židle nebo míč může být také vynikajícími pomůckami pro domácí trénink.

Neměli byste však zapomínat ani na kardiovaskulární trénink. Můžete znovu využít své staré stacionární kolo, jít na vnější běh, nebo zkusit švihadlo. Vysoce intenzivní intervalový trénink, známý jako HIIT, je také skvělou alternativou.

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

Jak kombinovat cviky

Při cvičení je důležité správně kombinovat cviky a pokud možno vyhnout se zraněním. Je dobré si pamatovat, že ne všechny kombinace cviků jsou bezpečné a některé z nich mohou dokonce vést k dlouhodobějším zraněním.

Jak často cvičit a kolikrát cviky opakovat

Co se týče frekvence cvičení, důležité je nezapomínat, že svalová vlákna potřebují čas na regeneraci. Není tedy doporučováno cvičit každý den, hlavně pokud jde o intenzivní cvičení. Počet opakování jednotlivých cviků je individuální záležitost. Není jedna správná odpověď: záleží na zkušenostech, fyzické kondici, věku a pohlaví jednotlivce. Doma si však můžete vybrat vyšší počet opakování, když vás nebude rušit další návštěvník fitka, který by chtěl využít vámi využívaný stroj nebo činku.

Nezapomínejte na důležitost rozcvičky

Každý trénink by měl bez výjimky začínat zahříváním těla a rozcvičkou. Strečink, rozcvička, přináší mnoho benefitů:

 • Pomáhá regenerovat svaly a klouby
 • Zvyšuje mobilitu kloubů a svalů
 • Přispívá ke zlepšení tělesné zdatnosti
 • Snižuje riziko poškození kloubů, šlach a vazů
 • Ulevuje od svalové bolesti a napětí
 • Podporuje pružnost těla

Pokud si před tréninkem nedopřejete dostatečné zahřátí svalů, může to vést k riziku úrazů během cvičení a výsledný trénink může být méně efektivní.

Tréninkový program na hubnutí zadku

Hubnutí v oblasti hýždí, stejně jako na jakémkoli jiném místě těla, vyžaduje kombinaci pravidelného cvičení a zdravé stravy. Níže naleznete podrobný vzorový tréninkový program, který vám může pomoci dosáhnout tohoto cíle:

1. Den: Kardiovaskulární cvičení - Začněte týden silným kardiovaskulárním tréninkem. Může to být běh, jízda na kole, plavání nebo jakékoliv jiné cvičení, které zvýší vaše tepovou frekvenci. Cílem je pracovat na 70-80 % vaší maximální srdeční frekvence po dobu alespoň 30 minut.

2. Den: Svalový trénink - Druhý den se zaměřte na cvičení zaměřená na hýžďové svaly. To může zahrnovat dřepy, výpady, můstky a pod. Proveďte 3 sady po 15 opakování pro každé cvičení.

3. Den: Oddech - Odpočívejte a regenerujte.

4. Den: Svalový trénink - Opět se zaměřte na cvičení zaměřená na pevný zadeček, ale tentokrát zkuste zahrnout některá nová cvičení nebo varianty cvičení, které jste prováděli druhý den.

5. Den: Kardiovaskulární cvičení - Pátý den by měl být další den kardiovaskulárního cvičení. Zkuste 50 minut běhu.

6. Den: Svalový trénink - Znovu se zaměřte na cvičení zaměřená na hýžďové svaly. Zkuste přidat více zátěže nebo více opakování do svého tréninku, abyste zvýšili intenzitu.

7. Den: Oddech - Poslední den týdne by měl být den odpočinku, aby vaše svaly měly čas na regeneraci a hojení.

Voda je také velmi důležitá, takže se ujistěte, že pijete dostatek vody po celý den.

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

Znáte materiály, v kterých je nejpříjemnější sportování?

Tréninkový program na zvětšení zadku

Zvětšení hýždí přirozeným způsobem vyžaduje cvičení pro budování svalové hmoty, kombinované se zdravou stravou, která podporuje růst svalů. Zde je příklad jednoho týdenního tréninkového programu určeného ke zvětšení hýždí:

1. Den: Svalový trénink

 •   Dřepy s činkou: 3 série po 12 opakování
 •   Výpady s činkami: 3 série po 12 opakování na každou nohu
 •   Hip Thrust s činkou: 3 série po 15 opakování

2. Den: Svalový trénink

 •   Mrtvý tah s činkou: 3 série po 12 opakování
 •   Step–ups s činkami: 3 série po 12 opakování na každou nohu
 •   Můstek s činkou: 3 série po 15 opakování

3. Den: Regenerace

4. Den: Kardiovaskulární cvičení

 •   30-45 minut bruslení

5. Den: Svalový trénink

 • Bulgarian Split Squat s činkou: 3 série po 12 opakování na každou nohu
 • Glute Kickback na stroji nebo s odporovou gumičkou: 3 série po 15 opakování na každou nohu
 • Bridge s medicinbal: 3 série po 15 opakování

6. Den: Kardiovaskulární cvičení

 • 30-45 minut běhu, cyklistiky nebo jiného kardiovaskulárního cvičení

7. Den: Oddech

Tréninkový program na zpevnění zadku

Tréninkový program na zpevnění hýždí nemusí být nudný nebo monotónní. Tady je nápad na originální a zábavný tréninkový program, který vás bude bavit, zatímco budete pracovat na svém cíli:

1. Den: Dance Cardio - Začněte týden zábavně s hodinou tanečního kardia. Toto je skvělý způsob, jak zvýšit tepovou frekvenci a spalovat kalorie, zatímco formujete své tělo.

2. Den: Pilates - Pilates je skvělé pro posílení a tónování svalů, včetně hýžďových svalů. Zkuste hodinu pilatesu, která se soustředí na dolní část těla, nebo zkuste pilates cviky s míčem na zpevnění hýždí.

3. Den: Hiking nebo procházka na schodech - Jděte na turistický výlet nebo udělejte procházku na schodech. Tyto aktivity jsou skvělé pro zpevnění hýždí, protože při chůzi do kopce nebo po schodech zapojujete zadeček.

4. Den: Jóga - Jóga je skvělý způsob, jak posílit a tonizovat svaly, zároveň vám pomůže relaxovat a zbavit se stresu. Zkuste jógové pozice, které se zaměřují na hýžďové svaly, jako jsou můstky nebo "pes tváří dolů".

5. Den: Zábavný trénink s vlastní váhou těla - Vytvořte si vlastní zábavný trénink s vlastní váhou těla. Můžete například udělat výzvu se 100 dřepy nebo si vytvořit trénink, který kombinuje různé cviky na zpevnění hýždí, jako jsou výpady, můstky a kickbacky.

6. Den: Cyklistika nebo bruslení - Jděte na cyklistický výlet nebo si užijte bruslení. Tyto aktivity jsou skvělé pro zpevnění hýždí a zároveň jsou zábavné a umožňují vám strávit čas ve vnějším prostředí.

7. Den: Oddech a regenerace - Poslední den týdne si dopřejte odpočinek a regeneraci. Můžete si dopřát relaxační koupel, strečink nebo meditaci, abyste se připravili na další týden tréninku.

Pamatujte, že nejdůležitější je, aby vás trénink bavil. Pokud si cvičení užíváte, je mnohem pravděpodobnější, že jej budete pravidelně provádět a uvidíte výsledky. Dobře se bavte.

Vliv sportování na zpevnění zadku

Sportování má pozitivní vliv na celkové zdraví a kondici. Různé sporty mají různé účinky na tělo, takže výběr správné aktivity pro vás může být klíčový pro dosažení vašich cílů. Zde je několik sportů, které mohou pomoci zpevnit hýždě:

1. Běh: Běhání je vynikajícím kardiovaskulárním cvičením, které zapojuje celé tělo včetně hýžďových svalů. Běhání, zejména do kopce nebo intervalový trénink, může být účinným způsobem, jak zpevnit hýždě. Kromě toho pomalý běh na delší vzdálenosti může pomoci spalovat tuk a vytvářet svaly.

2. Běžkování: Běžkování je skvělé pro zpevnění hýždí, protože při něm intenzivně pracují hýžďové svaly. Běžkování také posiluje stehna a pracuje na celkovém zpevnění dolní části těla. Nevýhodou je, že tento sport lze provádět pouze v zimních zasněžených částech roku.

3. Bruslení: Bruslení, ať už na ledě nebo na kolečkách, je účinným způsobem, jak zpevnit hýždě. Při bruslení jsou hýžďové svaly neustále aktivní, ať už při udržování rovnováhy nebo při pohybu.

Tajemství perfektního zadku: nejlepší cviky a tipy jak zpevnit zadek doma, v práci i posilovně

4. Plavání: Plavání je účinným celotělovým cvičením, které zapojuje všechny svalové skupiny. Plavání je také nízko-impaktní sport, takže je šetrné kloubem.

5. Jízdní kola: Jízdní kola je dalším skvělým kardiovaskulárním cvičením, které může pomoci zpevnit hýždě. Při šlapání do kopce nebo při jízdě na vysoké rychlosti se zapojují ty správné svaly.

Kromě těchto sportů i jiné aktivity, jako je jóga, pilates nebo tanec, mohou pomoci zpevnit hýždě. Klíčem je pravidelnost a konzistence ve vašem tréninku. Pamatujte, že je důležité kombinovat cvičení s vyváženou stravou a dostatkem odpočinku, aby vaše tělo mohlo správně fungovat a regenerovat se.

Zhrňme si to

Zpevnění hýždí vyžaduje kombinaci správných cvičení, konzistence a zdravé stravy. Cviky jako dřepy, výpady, můstky a kickbacky jsou účinné pro cílené posílení hýžďových svalů. Tyto cviky mohou být prováděny s vlastní váhou, s činkami, s odporovými gumičkami nebo na strojích, v závislosti na vaší úrovni fyzické kondice a dostupnosti vybavení. Při provádění těchto cvičení je důležité udržovat správnou formu a techniku, abyste minimalizovali riziko zranění a maximalizovali výsledky. Tyto cviky by se měly provádět pravidelně, nejlépe 2-3 krát týdně, abyste dosáhli optimálních výsledků.

Kromě cvičení i zdravá strava je klíčová při zpevnění hýždí. Strava bohatá na bílkoviny podporuje růst a regeneraci svalů, zatímco strava s vysokým obsahem vlákniny a nízkým obsahem zpracovaných potravin a cukrů pomáhá udržovat hmotnost pod kontrolou a podporuje celkové zdraví. Buďte trpěliví a poslouchejte své tělo.

Autor: Radka Žiaková • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAT NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Hubnutí pomocí nízkosacharidové diety - keto dieta a její typy

Hubnutí pomocí nízkosacharidové diety - keto dieta a její typy

Hubnutí může být pro mnoho lidí velkou výzvou. Nechuť k hubnutí u člověka ještě více roste s pocitem neúspěchu minulých pokusů. Jestliže se vám však někdy nepodařilo zhubnout, možná jste jen nenašli ten správný způsob, jak na to. Faktem je, že člověk je tvor individuální a obecné postupy pravděpodobně nemusí vést k vysněnému úspěchu u každého stejně. K hubnutí je třeba přistupovat individuálně a najít si vlastní správnou cestu. Radikální, ale účinná keto dieta může být jednou z nich. Už jste o ní slyšeli?

8 tipů, jak se rychle a efektivně zbavit stresu

8 tipů, jak se rychle a efektivně zbavit stresu

Většina lidí někdy v životě zažije stres. Může to být normální reakce na obtížné situace, ale když se stres stane chronickým, může mít škodlivé účinky na naše duševní a fyzické zdraví. V tomto článku se budeme věnovat 8 tipům, jak se rychle a účinně zbavit stresu. Prozkoumáme také, kdy je třeba vyhledat pomoc lékaře.

10 cviků s posilovací gumou, které zvládneš i doma

10 cviků s posilovací gumou, které zvládneš i doma

Odporové posilovací gumy jsou skvělou pomůckou pro cvičení doma, ale i ve fitku. Na trhu je velké množství různých výrobků se spoustou barev, tlouštěk a materiálů. Každý je označován jinak, takže si při jejich koupi dobře přečti popis. Většina setů má odlišené gumy podle síly odporu. Ty nejlehčí jsou jednoduše roztažitelné pro izolované cviky a začátečníky, a ty nejpevnější jsou určeny pro komplexnější cviky nohou a zad a pro pokročilé cvičence.

VŠECHNO ZBOŽÍ
SKLADEM

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINUT

OKAMŽITÉ ŘEŠENÍ
REKLAMACÍ

PORADENSTVÍ
ZDARMA