loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
5 přírodních spalovačů tuků, které ti pomohou s proměnou

5 přírodních spalovačů tuků, které ti pomohou s proměnou

Doplňky výživy

08.10.2019

Prečítané: 459x

Známe několik spalovačů tuků, které se již desetiletí využívají na zrychlení a zjednodušení spalování tuků během diety. Pojďme se v tomto článku zaměřit na 5 z nich, které jsou na přírodní bázi. Kromě bližších informací o nich se podíváme i na všeobecné rozdělení spalovačů.

Druhy spalovačů tuků

Ne všechny spalovače mají stejný princip fungování. Nejznámější jsou termogenní spalovače, které dokáží zvýšit tvou tělesnou teplotu o několik desetin stupně. Díky tomu bude tvé tělo potřebovat více kalorií na fungování, tvůj kalorický deficit bude větší a tím pádem i více zhubneš.

Další kategorií jsou látky, které potlačují chuť k jídlu. Mají tedy opačnou funkci než termogenní spalovače. Nezvyšují energetické potřeby tvého těla, ale snaží se zabránit tomu, abys přijímal do těla kalorie ve formě jídla.

5 přírodních spalovačů tuků, které ti pomohou s proměnou.

Třetí skupinou jsou blokátory tuků a sacharidů. Fungují tak, že se sice najíš, ale část sacharidů nebo tuků z tohoto jídla se nikdy nevstřebá a jen projde trávicím traktem a vyloučí se z těla.

Poslední kategorií jsou regulátory štítné žlázy. Ty zvyšují její účinnost, díky čemuž spálíš více kalorií a tím zrychlíš hubnutí. Všechny tyto spalovače jsou vědecky ověřené a bezpečné.

Kofein

Kofein není žádná novinka, zná ho každý. Nicméně málokdo ví, že patří mezi nejzákladnější spalovače tuků. Nachází se např. v kávě a čaji a díky tomu, že tě nabudí, dokážeš odcvičit svůj trénink intenzivněji než bez něj. Tím spálíš více kalorií a podpoříš hubnutí.

Jedna káva má přibližně 50-120 mg kofeinu, což není málo a pití kávy během dne i při dietě je dobrou volbou. Avšak pokud chceš opravdu podpořit hubnutí a také tréninkový výkon, je lepší užívat kofein v samostatných tabletách nebo ve formě komplexních spalovačů tuků. Jedna tableta má většinou 100 mg nebo 200 mg kofeinu. Pokud máš samostatné kofeinové tablety, začni s dávkou 100-200 mg před tréninkem. Pokud by ti to bylo málo, můžeš dávku postupně zvyšovat. Dávej ale pozor na to, že s kofeinem bys to neměl přehánět, protože ti může způsobit ve velkém množství trávicí problémy. Pokud chceš přijímat kofein v komplexním spalovači, řiď se dávkováním na obalu.

Pokud chceš kofein, který by byl pro tebe vhodný, sáhni např. po Coffy 200 od Best Nutrition. V jedné dávce (1 tableta) je až 200 mg kofeinu.

Kapsaicin

O této látce jsi určitě už slyšel. Je to ta složka chilli papriček, která způsobuje jejich pálení. Patří do skupiny termogenních spalovačů tuků. Velmi rychle se po jejím požití zvýší tělesná teplota, spalování tuků (kalorií) a při vyšších dávkách můžeš pociťovat návaly tepla. Kromě toho, že zvyšuje tělesnou teplotu, funguje i jako regulátor chuti k jídlu. Nicméně, tuto vlastnost ztrácí asi po týdnu od začátku užívání.

5 přírodních spalovačů tuků, které ti pomohou s proměnou.

Extrakt ze zeleného čaje

Extrakt ze zeleného čaje je koncentrovaný zelený čaj ve formě prášku nebo tabletky. Obsahuje kofein a epigalokatechin galát (EGCG). EGCG dokáže zvýšit energetický výdej těla díky termogennímu efektu až o 5 %. Pokud chceš přijmout dostatečné množství této látky, měl bys denně vypít 3-5 šálků silného zeleného čaje. Pokud chceš přijímat tento extrakt ze suplementů, drž se denní dávky 250-500 mg.

Dobrou volbou při výběru extraktu ze zeleného čaje je např. Green Tea od Best Nutrition.

Karnitin

Karnitin je tělu přirozená aminokyselina. Buď ji naše tělo vyrobí nebo ji přijmeme z potravy. Na běžný příjem karnitinu ti postačí pestrý jídelníček, který bude obsahovat tmavé maso. Pokud chceš přijmout karnitinu více a za účelem spalování tuků, není možné přijmout dostatek jen z potravy a měl bys sáhnout po doplňcích výživy.

Denní dávka karnitinu je od 500 do 2 000 mg a měl bys ho užívat pravidelně. Pokud si vybereš např. Carnitine 2000 od Best Nutrition, v jedné dávce máš až 2 000 mg karnitinu. Pokud by tato dávka byla příliš velká, můžeš užívat pouze jednu tabletu.

5 přírodních spalovačů tuků, které ti pomohou s proměnou.

CLA

CLA konjugovaná kyselina linolová. Je to mastná kyselina, která zabraňuje vstřebávání tuků z potravy, stimuluje rozpad tuků a transportuje ho do buněk, kde se využívá jako zdroj energie.

Denně bys měl přijmout 3 200 - 6 400 mg CLA spolu s jídlem. Tuto dávku rozděl do 2-3 dávek, neužívej ji najednou. CLA je třeba užívat dlouhodobě, neboť účinky se dostaví až po několika dnech až týdnech.

Vhodným doplňkem na doplňování CLA je např. CLA 2000 od Best Nutrition. V jedné dávce je 2 000 mg CLA (2 tablety). Pokud chceš navyšovat denní dávku, díky obsahu 1 000 mg CLA v jedné kapsli můžeš jednoduše zvedat denní dávku po 1 000 mg, aniž bys musel kapsle dělit na polovinu apod.

Pokud si nedokážeš vybrat, který spalovač bude pro tebe ten nejlepší, přečti si tento článek.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.cz
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAT NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Vše, co potřebujete vědět o detoxikaci organismu

Vše, co potřebujete vědět o detoxikaci organismu

Internet je plný zpráv typu „přichází jaro, udělej si detox!“. Později vymyslí detox na léto, podzim, zimu či začátek roku a vždy tě vyzývají k tomu, abys podstoupil zázračný detoxikační program. Ten je často spojený se speciálními produkty, jako jsou např. detoxikační zábaly, krémy, čaje a podobně. Jak správně předpokládáš, celé je to hloupost. Pojďme se podívat na to, co je to vlastně detox a zda jsou pro tebe tyto detoxikační programy potřebné nebo ne.

VŠECHNO ZBOŽÍ
SKLADEM

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINUT

OKAMŽITÉ ŘEŠENÍ
REKLAMACÍ

PORADENSTVÍ
ZDARMA