loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Typy lidí ve fitku

Typy lidí ve fitku

Jiné

02.05.2019

Prečítané: 504x

Některé typy lidí, které potkáš ve fitku, tě rozesmějí a někteří tě dokáží naštvat. Pojďme se podívat na typy lidí, které najdeš v téměř každém fitku.

Selfie král/královna

Maniaci na sociální média, kteří tráví denně hodiny na Facebooku a Instagramu mají z každého tréninku fotku. Nenechají přece své přátele a followers bez takové důležité informace, že byli cvičit. Jejich výskyt je zejména u dobrého světla, které dělá stíny přesně tam, kde je třeba a opticky dokáže přidat kopec nových svalů či ubrat centimetry z choulostivých partií. Často lidé z fotky vypadají živě úplně jinak.

Self král z fitka.

Ten, co je hlučný

Většinou je to muž, který při cvičení nedokáže být zticha. Je jedno, zda jde právě těžkou sérii mrtvých tahů, nebo jen pumpuje biceps. Křičí typické „aaa“ „uuu“ či „ooh“ bez rozdílu u každé série. Něco jako Ronnie Coleman, ale se čtvrtinovými váhami, s jakými cvičil on. Většinou to vypadá ze začátku komicky, ale časem to začne ostatní otravovat.

Ten, co se extrémně potí a smrdí

V každém fitku je člověk, který se potí tak, že vypadá, jako by právě vyšel z bazénu. To by nevadilo, ale louže potu zůstávají po celém fitku, a pokud si nepřinese ručník, tak vyřadí polovinu fitka z provozu. Totéž platí o lidech, kteří neznají deodorant a zamoří svým pachem celé fitko. Zejména během letních měsíců to „stojí za to“.

Upovídaný typ

Buď existuje ve fitku debatní kroužek několika lidí, nebo jen jeden samostatný člověk, který se s každým snaží navázat konverzaci. Dokáže probrat všechny možná témata, přičemž cvičení je až na druhém místě. Nejhorší skupinou jsou upovídaní pseudo trénéři, kteří svým svěřencům sice neumí poradit dobrý trénink, stravu a suplementaci, ale většinu času jim ukazují na mobilu kulturistická videa a probírají s nimi to, jak dopadla páteční narozeninová oslava.

Ten s nejnovějším vybavením

Mají na sobě nejnovější fitness oblečení, nové bandáže a na zápěstí fitness hodinky. Ptáš se, co je na tom špatně? Nic. Problémem je to, že většina těchto lidí utratí více peněz na vybavení než na permanentku. Sice nechodí často ani pořádně necvičí, ale vybavení mají na úrovni profesionálního atleta.

Ten, co po sobě neuklízí

V ideálním světě by měl každý, kdo docvičí sérii, po sobě odložit jednoručky, složit z velké činky kotouče nebo vrátit stroj do původního stavu. Většina lidí to tak dělá, ale ne každý. Po některých zůstane celé fitko rozházené. Jednoručky mimo stojany, kotouče neuklizené a na legpressu zůstane naložených 15 kotoučů z předešlé série. Pro ženy není nic „lepšího“, než když chtějí cvičit legpress a předtím musí složit 300 kilo závaží, které tam nechal někdo předtím.

Ten, co neví, co dělá

Každý trénink vymýšlejí nové a nové cviky, krkolomné cviky, technika je na míle vzdálená od té správné a často se jim ostatní smějí. Vždyť proč by měli cvičit klasické cviky, když mohou vymyslet něco nového, co ještě nikdo nikdy necvičil? Do této skupiny nepatří jen ti, co se snaží vyhnout konvencím, ale i lidé, kteří se nenamáhali, aby si prohlédli videa jak cvičit, nebo se zeptali trenéra ve fitku, aby jim poradil. Často z toho vznikají úsměvné situace a nejneobvyklejší cviky, kterých je plný internet.

Ve fitku setkáš různých lidí.

Ten, co každému radí

Sice jeho postava vypadá tak, jako by s cvičením jen začínal, ale neustále každému radí, jak správně cvičit. A to i bez toho, aby se ho někdo ptal na radu. Jeho rady většinou ani nejsou správné. A hlavně - většinu těch lidí to nezajímá.

Ten, co je závislý na mobilu

Tuto skupinu lidí poznáš tak, že během tréninku mají v ruce častěji mobil než činku. Buď na začátku přidali fotku z fitka a sledují nové lajky nebo si prohlížejí videa na Youtube, píší si s kamarády nebo scrollují Facebook. Pokud se to týká i tebe, zamysli se nad tím, zda by nebylo lepší nechat mobil ve skříňce. Za tu dobu, co budeš trénovat, se nic urgentní nestane a můžeš se 100 % soustředit na trénink.

Ten, co nikdy necvičí nohy

Tato skupina je obzvláště velká a nachází se v každém fitku. Je obrovská škoda nerozvíjet svalový rozvoj a sílu poloviny těla. Pokud se takovému cvičenci podaří na horní část těla nabalit dost svalové hmoty, vypadá jeho postava směšně a připomíná slepici.

Ten, co necvičí nohy.

Místní stalker

Někteří muži tráví ve fitku více času obhlížením žen než pořádným cvičením. Problém je ten, že těmto ženám to vadí a leze jim to na nervy. I to je jeden z důvodů, proč se otevírá stále více a více čistě ženských posiloven. Pokud i ty patříš do této skupiny, měl by sis najít přítelkyni.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.cz
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAT NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Dodržování fitness režimu vs. společenský život

Dodržování fitness režimu vs. společenský život

Je možné dodržovat dietní režim se vším, co k tomu patří a zároveň i žít společenský život? Jak si to celé nastavit tak, aby si měl pokrok a aby si zároveň neseděl jen doma v kuchyni u uvařené brokolici a kuřecím mase? Je vůbec možné dosáhnout nějakých výsledků, aniž by se z tebe stal asociál, který bude žít v neustálém kolotoči tréninků, vaření a spánku?

Přibírá se z pečiva?

Přibírá se z pečiva?

Je důvodem tvého nehubnutí nebo přibírání to, že jíš pečivo? Opravdu je tak špatné, jak se říká? A když chceš zhubnout, opravdu nemáš šanci shodit i jen kilo, aniž bys ho vyřadil ze stravy? V našem regionu patří chléb mezi základní potraviny. Od malička jsme si do školy nosili chléb či rohlíky se sýrem, šunkou či různými domácími pomazánkami. Na pečivu v mládí vyrostly tisíce dětí a i v dospělosti se nachází téměř v každé domácnosti. Měli bychom ho úplně vyřadit jen proto, že jsme se o tom dočetli v různých článcích a ženských magazínech? Pojďme se podívat na to, jaká je pravda a zda se musíš při cestě za vyrýsovanou postavou vzdát pečiva, nebo ne.

VŠECHNO ZBOŽÍ
SKLADEM

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINUT

OKAMŽITÉ ŘEŠENÍ
REKLAMACÍ

PORADENSTVÍ
ZDARMA