loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Regenerace těla i mysli. Rezervujte si víkend konečně jen pro sebe.

Regenerace těla i mysli. Rezervujte si víkend konečně jen pro sebe.

Zdraví a krása

13.05.2019

Prečítané: 123x

V tomto článku se nedozvíš, jaký protein je pro tebe nejlepší a zda lépe zhubneš, pokud budeš dělat kardio nalačno nebo až po snídani. Celý zdravý životní styl není jen o tréninku, jídle a suplementech. Ani o tom, že musíš pravidelně podávat ve fitku 100 % výkony, stále pokračovat, vážit si jídlo na desetiny gramu a vše dělat na maximum, jak to je jen možné. Nemělo by tě to celého pohltit až do takového extrému. Zdravý životní styl by měl mít za cíl to, že se budeš cítit dobře, budeš dobře vypadat a díky těmto návykům dosáhneš dlouhověkosti, plnohodnotného užití důchodového věku a vyhneš se některým chorobám.

Hledání rovnováhy

Pokud jsi v neustálém kolotoči tréninků, dodržování jídelníčku a velkou část volného času věnuješ tréninkům a přípravě jídel, existují dva scénáře, které se mohou udát. Buď bude množství energie a snahy, kterou tomu věnuješ vyvážené a budeš mít dlouhodobě progres bez většího zaváhání, tréninky tě budou bavit a příprava jídel pro tebe nebude otravná, nebo to přestřelíš a po čase to psychicky nezvládneš. Tehdy nastane ztráta motivace, nechuť k tréninku a dodržování jídelníčku. A to je stav, který jistě nechceš.

K čemu je dobré, pokud budeš měsíc makat jako profesionální atlet, když to po měsíci vzdáš, protože je to pro tebe příliš náročné? Pokud nejsi profesionální sportovec, uber ze zátěže a snaž se najít balanc mezi rutinou, která tě posouvá vpřed a volností a prožíváním života s úsměvem na tváři. Pozor! Nemyslím tím teď to, že bude pro tebe těžké jít si třikrát týdně zacvičit, najdeš si nějakou výmluvu, a proto nepůjdeš ani jednou. To není balanc, ale lenost. Mluvím zde o typu lidí, kteří si opravdu neodpustí ani jeden trénink za rok, nezhřeší ve stravě a většinu volného času tráví s činkami a jídlem v krabičkách. Každý z nás je člověk, a ne stroj, a potřebuje občas odpočinek a trochu si vydechnout, uvolnit tělo a mysl a dopřát si relax.

Každodenní rutina a vysoké nároky na sebe sama musí být v rovnováze s fyzickou, ale i psychickou regenerací. Možností je opravdu mnoho a je jen na tobě, co si vybereš s ohledem na tvé preference, časovou náročnost a množství prostředků, které na to můžeš utratit.

Rovnováha v životě je důležitá.

Cestuj, relaxuj a nauč se odpočívat

I s minimem peněz si můžeš dopřát odpočinek a relax. Jdi do přírody, vezmi si deku, knihu, něco chutného k jídlu a vydej se během pěkných dní na nejbližší louku či horu. Lehni si do trávy a užívej si to ticho a klid. Pusť si svou oblíbenou hudbu a oddychuj. Pokud nechceš jít sám, zorganizuj i ostatní kamarády a jděte společně. Nebo se seberte a jděte opékat. Je jedno, kde bydlíš, všude v okolí najdeš mnoho takových míst, na kterých pustíš z hlavy všechny problémy a povinnosti a dovolíš své mysli zrelaxovat. Možností je mnoho, třeba se jen kolem sebe porozhlédnout.

Pokud máš peněz více a můžeš si dovolit je utratit na relax, najdi si víkendový pobyt mimo bydliště a jdi objevovat nová města a místa. Je jedno, jestli to bude blízko místa, kde bydlíš, nebo to bude v jiné zemi. Cestování je jediná věc, kterou si koupíš, a udělá tě bohatším. Každý, kdo rád a hodně cestuje, ti potvrdí, že peníze, které utratíš na cestování, ti dají mnohem lepší pocity než to, když si za ně koupíš něco hmatatelného. V budoucnu nebudeš vzpomínat na to, jak sis koupil lepší mobil nebo nové oblečení. Po čase na to zapomeneš. Ale nikdy nezapomeneš na místa, která jsi viděl, navštívil a zanechaly v tobě vzpomínky. Takové cestování a náhodné poznávání jiného města nebo země je v kontrastu s přesně nalinkovaným rutinním dodržováním tréninku a jídelníčku a jistě ti velmi dobře přijde vhod jako změna.

Cestování je obohacující relax.

Procházky a meditace

Cestování za odpočinkem není jediná možnost, jak si můžeš dopřát relax. Velmi dobře ti pomůže i to, pokud ráno vstaneš o něco dříve než obvykle a v klidu si při 15minutovém nicnedělání vypiješ ranní kávu nebo čaj. Aniž bys něco dělal a někam spěchal. Jen si vychutnej tu chvíli klidu, medituj, ukliď všechny myšlenky v hlavě a udělej si plán na celý den. Uvidíš, že ti to pomůže lépe prožít celý den a od rána budeš klidnější než v jiné dny. Pokud chceš začít s meditací a nevíš, jak na to, vyzkoušej mobilní aplikace, které tě provedou celým procesem meditace.

Alternativou k této ranní rutině může být i krátká procházka během dne. Pokud máš takovou možnost, zkus si napevno stanovit, že v určitou hodinu se půjdeš projít po okolí. Vypni si mobil, aby tě nikdo nemohl vyrušit a dej si alespoň 15minutovou procházku. Vyčistíš si myšlenky a kromě toho uděláš něco i pro rozhýbání svého těla.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.cz
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAT NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Brokolice – proč ji jedí všichni kulturisté?

Brokolice – proč ji jedí všichni kulturisté?

I ty sis všiml, že v mnoha videích, ve kterých kulturisté prezentují svůj jídelníček, se nachází brokolice? Pokud sleduješ videa z přípravy na soutěž, velmi často ji používají jako přílohu k masu. Proč je tak oblíbená? Brokolice jednoznačně patří do skupiny nejzdravějších druhů zeleniny. Někteří ji milují, jiní nenávidí. Ti, co ji cíleně konzumují, vědí velmi dobře, proč to dělají. Brokolice se právem řadí do skupiny nejvýživnějších a nejzdravějších potravin, a pokud se jí vyhýbáš, měl by si jí dát šanci.

Přibírá se z pečiva?

Přibírá se z pečiva?

Je důvodem tvého nehubnutí nebo přibírání to, že jíš pečivo? Opravdu je tak špatné, jak se říká? A když chceš zhubnout, opravdu nemáš šanci shodit i jen kilo, aniž bys ho vyřadil ze stravy? V našem regionu patří chléb mezi základní potraviny. Od malička jsme si do školy nosili chléb či rohlíky se sýrem, šunkou či různými domácími pomazánkami. Na pečivu v mládí vyrostly tisíce dětí a i v dospělosti se nachází téměř v každé domácnosti. Měli bychom ho úplně vyřadit jen proto, že jsme se o tom dočetli v různých článcích a ženských magazínech? Pojďme se podívat na to, jaká je pravda a zda se musíš při cestě za vyrýsovanou postavou vzdát pečiva, nebo ne.

VŠECHNO ZBOŽÍ
SKLADEM

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINUT

OKAMŽITÉ ŘEŠENÍ
REKLAMACÍ

PORADENSTVÍ
ZDARMA