loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Kevin Levrone a jeho neuvěřitelné proměny

Kevin Levrone a jeho neuvěřitelné proměny

Jiné

03.05.2019

Prečítané: 184x

Kevin Levrone patří mezi nejzajímavější, nejvíce nedoceněné a nejvíce geneticky obdařené kulturisty na světě během celé éry bodybuildingu. Některé příběhy z jeho života, přístup ke cvičení a genetický dar jsou až neskutečné, a kdyby se opravdu nestaly, většina lidí by jim neuvěřila. Pojďme se spolu podívat na to, v čem byl Kevin tak jedinečný.

Dětství

Kevin Levrone, přezdívaný také „Maryland Muscle Machine“ se narodil v roce 1964 ve Spojených státech amerických, konkrétně v Marylandu (odtud je odvozená i jeho přezdívka). Jeho rodiče zemřeli velmi brzy a spolu s dalšími pěti sourozenci prožíval těžké období dospívání. V té době uviděl, jak cvičení změnilo jeho bratrance, který byl voják a vrátil se po dlouhé době k rodině. Byl vysoký a dost svalnatý, a to Kevinovi zaimponovalo a začal i on s cvičením. Cvičit začal ve věku 10-11 let. Po krátké době začal na sobě pozorovat první změny a uvědomil si, že nabírá hmotu rychleji než ostatní chlapci v posilovně.

Soutěžní kariéra

Kevin začal svou kariéru v roce 1991, když vyhrál první místo v těžké váze na NPC a také byl prohlášen za absolutního vítěze soutěže. Celkově soutěžil na téměř sedmdesáti profesionálních soutěžích a na 23 z nich vyhrál první místo. Je třeba zmínit, že období, kdy byl na scéně Kevin, je obdobím s asi největší konkurencí, jaká zde kdy byla. Soutěžil v období, kdy se na soutěžích objevovaly i jména jako Ronnie Coleman, Flex Wheeler či Shawn Ray. Vyhrát v této konkurenci nikdy nebylo snadné. O tomto období se často mluví jako o nejlepším období kulturistiky.

Nikdy se mu nepodařilo vyhrát sošku Sandowa na soutěži Mr. Olympia, ale vícekrát skončil na druhém, třetím či čtvrtém místě, což je stále obrovský úspěch. Mnozí dokonce tvrdí, že minimálně jednou měl vyhrát a při srovnání fotografií z těchto soutěží se s nimi dá souhlasit.

Kevin byl na pódiu známý obrovskými pažemi, plným a velkým tricepsem a 3D rameny, které vypadaly z každého úhlu plně a kulatě. Jeho pózing byl v některých pózách odlišný od ostatních soupeřů a spolu s výbornou estetikou byly jeho volné sestavy pastvou pro oči. Dodnes patří jeho volné sestavy mezi to nejlepší, co svět kulturistiky nabízí. Jeho největší soutěžní hmotnost byla 117 kilogramů.

Tvrdý trénink s volnými váhami

Trénoval tak, jak se na old school patřilo, tedy těžce a tvrdě. Velké váhy, základní cviky a vysoká intenzita byly základem každého tréninku. A zejména volné činky a minimum strojů. V jednom interview Kevin hovořil o tom, jak je zklamaný z dnešních kulturistů. Podle jeho slov nepoužívají v posilovně křídu na zlepšení úchopu, netrénují tak tvrdě, jak trénovali kulturisté jeho doby a nepoužívají činky, ale stroje. A to mu na dnešní kulturistice vadí nejvíce. Pokud si prohlédneš jeho tréninková videa, uvidíš, že Kevin byl nejen velký, ale také velmi silný a měl klouby z oceli. Často trénoval s powerliftery a nesnesl, když byl v posilovně někdo silnější než on a vždy se snažil ostatní překonat.

Zranění prsních svalů

Zvedání velkých vah se mu ale vymstilo. Při tlacích na lavičce s více než 270 kilogramy se mu utrhl prsní sval. Po operaci dostal infekci a museli mu ho operovat znovu. Drtivou většinu kulturistů tento typ zranění vyřadí z profesionální kulturistiky, neboť takto sešitý sval už vypadá špatně a kazí celkovou estetiku. Nicméně, Kevin měl štěstí na perfektního doktora, který vykonával operaci a zranění vyléčil tak, že mohl pokračovat v soutěžení.

Neuvěřitelné příběhy jeho proměny

K tomuto zranění se vážou další neskutečné příběhy a následně i změna Kevinova tréninkového přístupu. Po operaci měl vrchní část těla v sádře. Když mu ji sundali, byl zcela slabý, zhubl skoro 20 kilo a síla byla také pryč. Toto se událo na konci června. Do zářijové Olympie se stihl zotavit takovým způsobem, že skončil na pátém místě. V tom momentě ho napadla myšlenka, že nebude trénovat celý rok. Při tvrdém tréninku po celý rok je velká šance, že by se zranil. Pokud by se tréninku věnoval jen 3 měsíce, stihne se připravit na Olympii a zbytek roku nemusí cvičit a tím pádem se ani nezraní. Šílené, že? Paradoxem je, že Kevinovi to fungovalo a jeho proměny během roku jsou neskutečné. Na jaře vypadal jako běžný člověk, který necvičí, na začátku léta začal pořádně makat a v září sbíral vrcholné umístění z nejvyšší soutěže světa - Mr. Olympia. Dodnes se toto nikomu nepodařilo zopakovat.

Na prvních dvou fotografiích je Kevin vyfotografován 20. července. Na třetí fotografii je jeho forma z poloviny října. Šílené, že?

Kevin Levrone a jeho proměna v průběhu půl roku.

Další příhodou, která koluje v kulturistických kuloárech je ta o Arnold Classic 1996. Společný přítel Kevina a Dava Palumba poprosil Dava, aby Kevinovi pomohl v přípravě. Poslal mu Kevinovy fotky 12-14 týdnů před soutěží. Když je Dave uviděl, ihned to odmítl, protože Kevin tam vypadal, jako kdyby nikdy necvičil. O dva měsíce později ho tento společný známý opět poprosil, aby se na Kevina přišel podívat osobně a pomohl mu v přípravě. Dave přišel, řekl Kevinovi, aby se svlékl a od údivu téměř odpadl. Změna byla neskutečná a Kevin následně ve společném tréninku dřepoval 270 kilogramů bez opasku a 220 kilogramů také bez opasku až na 20 opakování. Následně vyhrál první místo na Arnold Classic.

Konec kariéry a comeback v roku 2016

V roce 2003 přestal soutěžit (i když neohlásil oficiální konec kariéry) a svůj comeback ohlásil až na Mr. Olympia 2016, kde byl největší zajímavostí celého ročníku. Opět ukázal, že za krátký čas dokáže nabalit obrovské množství svalové hmoty. Sice se neumístil na předních pozicích, ale ukázal, že i ve vyšším věku to v něm stále zůstalo a nepatří ještě do starého železa. Těch 13 let, kdy se nevěnoval kulturistice, se snažil prorazit jako herec a zpěvák. V současnosti má vlastní řadu doplňků výživy.

Kevin Levrone a jeho neuvěřitelné proměny.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Zdroj: www.protein.cz
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAT NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ulisses – existuje dokonalejší postava?

Ulisses – existuje dokonalejší postava?

Ulissesa zná téměř každý, kdo se pohybuje mezi fitness médii. Jeho fotky znají dokonce i lidé, kteří nikdy posilovnu nenavštívili. Při pohledu na jeho fotky je vidět neskutečnou genetiku, kterou dostal od svých rodičů. Z čelního pohledu si ihned všimneš: široká ramena, velké a plné bicepsy, brutální břišní svaly a dokonalá symetrie. Záda a nohy za těmito partiemi také nijak nezaostávají a dotvářejí tak velmi vyvážený a ostrý celek.

Kulturisti zlatej éry – Arnold Schwarzenegger #1

Kulturisti zlatej éry – Arnold Schwarzenegger #1

„Zlatá éra kulturistiky“ predstavuje obdobie okolo rokov 1950-1980. V tomto čase došlo asi k najväčšej popularizácii kulturistiky medzi verejnosťou a práve v tomto období sa zrodili vzory, ktoré pretrvajú navždy. Najväčším symbolom tejto éry je jednoznačne Arnold Schwarzenegger.

VŠECHNO ZBOŽÍ
SKLADEM

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINUT

OKAMŽITÉ ŘEŠENÍ
REKLAMACÍ

PORADENSTVÍ
ZDARMA