loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Hazard se zdravím: Synthol může způsobit amputaci končetin či smrt

Hazard se zdravím: Synthol může způsobit amputaci končetin či smrt

Jiné

28.02.2019

Prečítané: 625x

Kulturistika je sport, jehož základem je symetrický rozvoj svalových partií. Jak víš, nefunguje to tak, že všechny partie by ti rostly stejně. Některé rostou stále stejně a relativně rychle a jiné mnohem pomaleji, což může způsobit asymetrii postavy. Pokud již nepomáhá nic jiného, někteří lidé sahají po syntholu.

Co je to synthol?

Synthol je olej, který způsobuje optické zvětšení partie, do které je vpichován. Využívá se zejména na zvětšení zaostávajících partií, jako např. bicepsy, tricepsy, ramena a lýtka. Jeho použití je ale neomezené, dá se používat i na zvětšení hrudníku či svalů zad. Jeho účinek je čistě optický. Svaly, do kterých se dostane synthol žádným způsobem nezesilují. Takový člověk jen vypadá, že je velký, ale nemá sílu odpovídající velikosti jeho svalů.

Mnoho lidí si myslí, že synthol je steroid, ale není to pravda. Synthol je tvořen z 85 % olejem, 7,5 % lidokainem a 7,5 % alkoholem. Lidokain slouží ke zmírnění bolesti a alkohol jako dezinfekce.

Synthol lze užívat dvěma způsoby. První je takový, kdy je užíván v malých dávkách rovnoměrně a během regulérního cvičení. Tehdy není zvětšení svalů tak evidentní a svaly nevypadají jen jako měkký nafouknutý balón. Dokonce lze říci, že v malých množstvích to nemusí vypadat špatně a laické oko si užívání syntholu ani nemusí všimnout. Opakem je druhý způsob, kdy si zejména mladí chlapci začnou píchat jednorázově velké množství syntholu jen do některých svalových partií jako např. biceps a triceps, přičemž vůbec necvičí a ani si neaplikují synthol do jiných partií. Výsledek je hrozný až odpuzující. O symetrii ani nemůže být řeč.

Svaly naplněné syntholom.

Gregg Valentino

Nejznámějším člověkem, který začal s aplikací syntholu je Gregg Valentino, jinak známý také jako člověk s největšími bicepsy na světě. Když se ho v jednom dokumentárním filmu ptali na to, zda se mu líbí to, jak teď vypadá, sám řekl, že ne. Podívej se na jeho fotografie. Na jedné je porovnání jeho těla před užíváním syntholu a druhé po mnoha aplikacích. Je zřejmé, na které fotce vypadá lépe.

Gregg začal se cvičením a následně i s aplikací syntholu, protože trpěl napoleonským komplexem. Při své výšce 168 cm si připadal velmi malý, a proto chtěl být alespoň pořádně velký a široký. Časem tato jeho obsese přerostla až do toho, co vidíš na fotkách.

Gregg Valentino.

Bostin Loyd

Novodobým propagátorem syntholu je Bostin Loyd. Jeho postup není standardní a ani rozumný. Velmi brzy začal se steroidy a také se syntholem, který aplikuje v malých dávkách do více tělesných partií. Je to jeden z těch příkladů, kdy aplikace syntholu až tak nebije do očí a laik by si pravděpodobně ani ničeho nevšiml. Střední fotografie zachycuje jeho neskutečnou proměnu, které dosáhl za jeden rok.

Bostin Loyd.

Jaká jsou rizika?

Pokud chceš vidět, jak často končí ti, kteří extrémním způsobem dávkují tuto látku do těla, vyhledej si na Instagramu hashtag synthol. Upozornění - dej si pro jistotu pod sebe vědro, je to opravdu nechutné. Pro extremisty existují i videa na Youtube, ve kterých se dozvíš detaily.

Existuje mnoho případů, kdy si lidé bez špetky rozumu píchali do svého těla obrovské množství syntholu. To se časem zvrtlo a došlo k infekci a nutné hospitalizaci v nemocnici. Na postup záchrany takové končetiny se též můžeš podívat, ale není to pro slabé povahy. Veškerý synthol se musí odebrat a na těle zůstávají obrovské jizvy. V krajních případech je nutné tyto končetiny amputovat.

Častým problémem jsou také lokální infekce, ve kterých se tvoří hnis. Ten je třeba celý dostat z těla pryč. Také dochází ke tvorbě jizev, které pak omezují přísun živin do svalu.

Proč to někdo vůbec dělá?

Celý tento nápad se syntholem je šílený. Namísto pořádného cvičení vezmeš jehlu, natáhneš do ní tolik oleje, kolik se ti líbí. Synthol aplikuješ do svalu, který chceš zvětšit a voilà, máš nové a větší svaly! K čemu hodiny makat ve fitku, když „lepší“ výsledek uděláš za dvě minuty s olejem a jehlou? Tyto představy jsou utopické a jak vidíš na fotkách uživatelů syntholu, tak to nefunguje. "Svaly v jehle" ještě nikdo nevymyslel a jiná cesta než fitko a kvalitní strava neexistuje. Kromě toho, i kdyby něco takového existovalo, mělo by to smysl? Ne každý chce hned vypadat jako idol z obálky fitness časopisu a většinu mnohem více baví cesta za touto postavou přes tvrdé a těžké tréninky a odříkání při stravování. A nezapomínejme ani na to, že jedním z nejhlavnějších cílů, proč lidé cvičí je zdraví, dosažení dlouhověkosti a zvýšení kvality života ve vyšším věku. A to je přesný opak toho, co reprezentuje ve fitness světě synthol.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.cz
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAT NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Jak ovlivní kouření marihuany tvůj sportovní výkon?

Jak ovlivní kouření marihuany tvůj sportovní výkon?

Marihuana, slangově přezdívaná zejména jako „tráva“ je velmi rozšířená droga s psychoaktivními vlastnostmi. Dá se říci, že stále více a více zemí ji akceptuje a zmírňují tresty za její přechovávání a užívání, či dokonce povolují držení této drogy a její pěstování pro vlastní účely.

VŠECHNO ZBOŽÍ
SKLADEM

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINUT

OKAMŽITÉ ŘEŠENÍ
REKLAMACÍ

PORADENSTVÍ
ZDARMA