loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pomůže ti obalení břicha do fólie s vyrýsováním?

Pomůže ti obalení břicha do fólie s vyrýsováním?

Jiné

01.10.2018

Prečítané: 1219x

V dnešním článku se podíváme na to, zda obalování břicha do potravinové fólie či dokonce obalování celého těla do zábalů pomáhá v hubnutí tuku a redukci celulitidy.

Jistě ses už setkal na internetu s tím, že si lidé obalují některé tělesné partie do potravinové fólie. V některých videích najdeš dokonce i obalování břicha sáčkem do koše. Lidé, kteří provádějí tuto proceduru si většinou na partii, kterou budou obalovat, natřou speciálním krémem nebo gelem, který by měl zintenzivnit pocení a spalování tuku.

Některé přípravky by měly navíc i potlačovat celulitidu. Po natření krému vezmou potravinovou fólii, omotají ji kolem břicha či nohou a jdou cvičit. Po odcvičení dají fólii dolů, a pokud si změřili pas před cvičením a po cvičení, zjistí, že se pas zúžil o několik centimetrů. Objevili speciální metodu, díky níž už nebudeme muset držet dietu, omezovat se ve stravě a také tak dosáhneme štíhlé a vyrýsované postavy?

Jaká je pravda?

Pokud máš alespoň základní přehled o tom, jak funguje lidské tělo, pravděpodobně se nyní usmíváš a víš, že celé obalování potravinovou fólií je úplný nesmysl. Pokud by fungovalo toto obalování, tak sauna by byla před létem megahitem pro všechny a lidé by v ní hubli. Jen by ses natáhl do sauny, hodinu by sis v ní poležel a tuk by byl pryč. Ano, po saunování budeš mít o několik kilogramů méně a ubydou ti centimetry z břicha, stehen či zadku, ale jediné, co z těla odešlo, byla voda a ne tuk.

Totéž platí i pro tyto zábaly. Dáš díky nim pár centimetrů z těchto partií dolů, ale je to jen dočasný stav, dokud tělo zpět naváže vodu. Tento postup se může hodit před focením, kdy chceš vypadat několik hodin co nejlépe, ale z dlouhodobého hlediska ti nijak nepomůže. Naopak, tato procedura s sebou přináší řadu rizik.

Jaká jsou rizika?

Při velmi intenzivním pocení může dojít k dehydrataci. Pot neschne, ale zůstává na těle a hrozí vysoké riziko přehřátí organismu. Zvyšování teploty těla je také spojeno s redukcí průtoku krve, což způsobuje horší okysličenost buněk. Dalším problémem mohou být i kožní problémy na místech, kde je pokožka obalená v plastu a nedýchá.

Dalším z možných následků obalování se do fólie může být i celková slabost a závratě. Při dlouhých a pravidelných zábalech celého těla může nastat tak silná dehydratace, že dojde k hypovolemickému šoku, což je životu ohrožující stav.

Kromě hubnutí jako bonus detoxikace

Slovo detoxikace dává obalování těla (ať už lokálnímu na břiše nebo na celém těle) poslední hřebík do rakve. Žádný krém, ani gel ti nepomůže s detoxikací, ani s hubnutím tuků. Detoxikace není stav, který si můžeš přivodit tím, že na sebe něco namažeš a zabalíš do fólie. Detoxikace organismu probíhá neustále a přirozeně. Stará se o ni více orgánů, jako např. játra, ledviny, plíce či kůže, je to pro tělo zcela přirozený proces. Odpadní látky, které jsou pro tělo nežádoucí, se vylučují pocením žlázami nebo v moči. Proto není třeba zkoušet tyto detoxikační-zábalové programy. Jediné, co vyčistí je tvá peněženka, a ne tvé tělo.

Žádný krém ani gel ti nepomůže s detoxikací ani s hubnutím tuků.

Dokdy budou vznikat takové „převratné a zaručené procedury“?

Pravděpodobně zde budou vždy. Je to dáno tím, že mnozí lidé nejsou ochotni vyjít ze své komfortní zóny a namísto pravidelného tréninku a rozumně nastaveného jídelníčku hledají zkratky. Je jednodušší obalit si břicho fólií než říct vysoce kalorické stravě NE. Ale tak to nikdy nefungovalo, nefunguje a ani nikdy fungovat nebude.

Někteří jsou dokonce tak líní, že namísto cvičení si jen obalí břicho do fólie a zabalí se do deky, aby se začali potit, případně si k břichu dají teplý termofor, aby urychlil „hubnutí“. Je třeba si zapamatovat to, že pokud je ve světě fitness něco příliš jednoduché, rychlé a nemusíš při tom vyjít ze své komfortní zóny, pravděpodobně to nebude fungovat.

Lokální hubnutí

Pokud chceš zhubnout z břicha nebo z nohou, musíš začít hubnout celkově. Lokální hubnutí není možné. Cvičením stovek opakování na břicho nezhubneš z břicha. Tělo si nedokáže říci, že bude hubnout jen z břicha nebo jen z nohou. To, že na některých partiích máš více tuku než na jiných je zcela normální a souvisí to s hormony a s genetikou.

U mužů se tuk nejvíce drží na břiše a u žen zejména na zadku a bocích. Pokud chceš zhubnout z břicha, nastav si jídelníček tak, abys byl v kalorickém deficitu a cvič alespoň třikrát týdně. Postupně, jak budeš hubnout ze všech partií, bude mizet i tuk na břiše.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.cz
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAT NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ideální trénink se spalovačem tuků. Jak by měl vypadat?

Ideální trénink se spalovačem tuků. Jak by měl vypadat?

Spalovače tuku zná asi každý. Patří mezi základní doplňky výživy a věnovali jsme se jim už i v předešlých článcích. Jistě tedy víš, že existují dvě základní skupiny spalovačů. První skupina je ta, která má za úkol aktivně pomoci k většímu spalování tuku (např. termogenní spalovače). Do druhé skupiny patří spalovače se stimulačním účinkem. Ty podporují hubnutí nepřímo díky tomu, že tě nabudí k větším a delším výkonům, což pozitivně ovlivní výdej energie během tréninku a tím i spalování tuku.

Chodíš jak kachna? Vyrovnej se!

Chodíš jak kachna? Vyrovnej se!

Nesprávné držení těla je tak běžné, že si to nikdo bez předešlého upozornění ani neuvědomuje. A přitom většina lidí má problémy se špatným držením těla, zakulacenými rameny, lordózou, kyfózou, skoliózou, propadlou klenbou chodidla či jinými poruchami. U cvičících lidí se velmi často projevuje porucha, díky které máte pocit, že chodíte jako kachna. Co to znamená a jak tuto poruchu poznáte? Nejzákladnějšími znaky jsou při pohledu zboku vypouklé břicho a vystrčený zadek. To způsobuje to, že oblast pánve máš ve tvaru písmene S.

VŠECHNO ZBOŽÍ
SKLADEM

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINUT

OKAMŽITÉ ŘEŠENÍ
REKLAMACÍ

PORADENSTVÍ
ZDARMA