loader black loader black loader product loader white
Potřebujete poradit? Ozvěte se naší Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
4 mýty o cvičení, které tě stojí zbytečné peníze

4 mýty o cvičení, které tě stojí zbytečné peníze

Zdraví a krása

03.07.2019

Prečítané: 129x

V dnešním světě, kde počet obézních lidí přibývá každým rokem, se vytváří obrovský prostor k zisku. Jak ale podle názvu článku tušíš, nepůjde o produkty, které by opravdu těmto lidem pomohli. Jediným cílem je přinést zisk výrobcům těchto podvodných přístrojů či přípravků. Podle čeho se tedy máš vyznat v tom, co je reálné a má účinky, a co ne? Není jednoduché obsáhnout v jednom článku všechno, ale na základě toho, co se dozvíš, bys měl do budoucna získat lepší přehled o tom, co je funkční produkt a co je podvod.

Velmi rychlý a silný účinek!

Takto jsou propagované různé „zaručené trháky“, které ti pomohou zhubnout, nabrat čisté svaly či zbavit se celulitidy. Pro začátečníka to může být těžké rozeznat, ale zkušenější cvičenec už ví, že pokud mu nějaký produkt nebo služba slibuje nepřirozeně rychlé a velké účinky, pravděpodobně nebude fungovat vůbec. Není možné, abys jen díky pilulkám, které budeš jíst (a bez úpravy tréninku a stravy) zhubl 15 kilo tuku za měsíc. Stejně je nemožné nabrat jen tak díky nějakému preparátu 8 kilo svalů za měsíc. Tyto hodnoty jsou zcela mimo realitu a každý, kdo už cvičí více let tak ví, že nabrat 8 kilo čisté svalové hmoty může být práce na několik měsíců až let.

Mýty o cvičení a pomůckách.

Nespoléhej se na tyto produkty, které na tebe vyskakují z reklam a slibují nadprůměrné výsledky. Nic takového neexistuje a k vysněné postavě se bez potu, dřiny a odříkání určitě nedostaneš. Pokud nějaký produkt slibuje extrémní výsledky, tak jeho jediným účinkem bude to, že tě obere o peníze.

Kosmetické přípravky

„Natřete si tento krém na problémové partie a do několika dní uvidíte úbytek celulitidy“ nebo „po natření tohoto krému vám začne z této oblasti lokálně mizet tuk“. Je neskutečné, kolik dokážou tyto preparáty vydělat peněz. A to jen díky tomu, že mnozí lidé jsou líní a místo toho, aby si šli zasportovat, raději si budou natírat zadek nebo břicho podobnými krémy, které i tak nefungují. Takový krém, který by z tebe do rána udělal bikini fitness modelku, ještě nevymysleli a ani nevymyslí. Výrobci těchto přípravků už musí mít sixpack vybudovaný z toho, jak se smějí, když vymýšlejí kreativní popisy k těmto nefungujícím nesmyslům.

Mýty o cvičení a pomůckách.

Speciální stroje a pomůcky na cvičení

Tato kategorie věcí, které nefungují, je velmi snadno rozpoznatelná i mezi laiky. Pokud ti reklama slibuje, že bez námahy procvičíš své svaly a dosáhneš kýženého efektu, tak lže. Často jsou tyto reklamy na „super revoluční přístroje“ prezentovány v televizi, kde vidíš usměvavé lidi, kteří si na tělo připnou vysílače elektrických impulsů, které „stimulují svaly k růstu bez námahy i při sledování televize“. Pokud by to fungovalo, tak by neexistovala fitka a každý by doma seděl před televizí, jedl chipsy a pouze by čekal, až se z něj stane profesionální sportovec. A toto neplatí jen pro tyto elektropřístroje, ale i pro různé multifunkční stroje na cvičení či přenosné sauny, ve kterých „vypotíš tuk“ a podobně. Velmi by mě zajímalo (a určitě i více doktorů), jak se dá vypotit tuk. To je naprostý nesmysl.

Mýty o cvičení a pomůckách.

Všechny přípravky a pomůcky pro zlepšení pocení

Jako tušíš, ani ty nefungují. Takže pokud si chceš dělat speciální zábaly na břicho s „krémy na hubnutí a vyrýsování“, ušetři si čas a místo toho si jdi raději zaběhat. Stejně je na tom i obalování břicha do obyčejné potravinové fólie během tréninku a také velmi oblíbené zábaly, kterých je plný internet a Instagram, a nabízejí je influenceři a celebrity. Tyto zábaly stojí hodně peněz a účinek je nulový. To, že těsně po této proceduře máš o několik kilo méně, nic neznamená. Ztracená kila jsou jen pot a tedy voda, která se z těla vyloučila. Pokud se napiješ, celá magie zmizí a kila jsou zpět.

V jednoduchosti a konzistentnosti je síla

Pokud chceš mít více svalů, méně tuku nebo chceš zesílit, soustřeď se na základní věci - kvalitní trénink, strava, suplementace a regenerace. Pokud budeš toto dodržovat konzistentně měsíce a roky, není možné, abys neměl výsledky. Cvičení a zdravý životní styl není žádná raketová věda. Základ je dělat ověřené věci konzistentně, neflákat je a výsledek se dostaví.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.cz
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAT NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Regenerace těla i mysli. Rezervujte si víkend konečně jen pro sebe.

Regenerace těla i mysli. Rezervujte si víkend konečně jen pro sebe.

V tomto článku se nedozvíš, jaký protein je pro tebe nejlepší a zda lépe zhubneš, pokud budeš dělat kardio nalačno nebo až po snídani. Celý zdravý životní styl není jen o tréninku, jídle a suplementech. Ani o tom, že musíš pravidelně podávat ve fitku 100 % výkony, stále pokračovat, vážit si jídlo na desetiny gramu a vše dělat na maximum, jak to je jen možné. Nemělo by tě to celého pohltit až do takového extrému. Zdravý životní styl by měl mít za cíl to, že se budeš cítit dobře, budeš dobře vypadat a díky těmto návykům dosáhneš dlouhověkosti, plnohodnotného užití důchodového věku a vyhneš se některým chorobám.

Jak zhubnout do plavek? 5 tipů na tělo snů

Jak zhubnout do plavek? 5 tipů na tělo snů

Pokud nepatříš mezi lidi, kteří dlouhodobě a pravidelně cvičí, zdravě se stravují a regenerují, pravděpodobně budeš před létem pracovat na změně své postavy. Každý chce přes léto vypadat dobře, a pokud není tvá postava ideální, je optimální čas začít něco dělat. Za týden či dva nestihneš udělat velké změny. Začni už nyní s menšími kroky a do léta stihneš udělat velkou proměnu.

VŠECHNO ZBOŽÍ
SKLADEM

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINUT

OKAMŽITÉ ŘEŠENÍ
REKLAMACÍ

PORADENSTVÍ
ZDARMA